Черно море разплака Берое във Варна

"Моряците" изнесоха лекция на "заралии" на собствения си стадион "Тича"

Отборът на Черно море разпиля Берое във Варна, в мач от 12-ия кръг на "А" група. На стадион Тича "моряците" изнесоха лекция на иначе претенциозния тим на "заралии" и го победиха с 4:0. Тимът на Никола Спасов тотално надигра своя съперник и заслужено взе трите точки, които бяха много важни предвид амбициите на Морето за ТОП 6. За успеха точни бяха Миро Манолов, Матиа Курьор,  Кирил Котев и Симеон Райков.

Варненци поведоха с гол от дузпа в 22-ата минута на срещата. Точен от бялата точка бе Мирослав Манолов. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение срещу Иван Коконов в наказателното поле. В 37-ата минута Матиа Курьор вкара второто попадение за домакините, след като Бекир Расим го изведе по перфектен начин сам срещу вратаря на гостите и той пусна топката под плонжа му. В края на първото полувреме гостите удариха две греди чрез Керкар и Елиаш. Георги Китанов пък на 3 пъти предотврати голове в мреата си.

В 64-ата минута варненци стигнаха до третото си попадение, като точен този път бе Кирил Котев. След центриране в наказателното поле на Симеон Райков топката попадна в Кирил Котев, който покачи на 3:0. В 86-ата минута Черно море вкара четвъртото си попадение. При една контраатака Курьор намери добре Симеон Райков, който стреля с левия крак и оформи крайния резултат

Черно море - Берое 4:0

Голмайстори: Манолов (22-д), Курьор (37), Котев (64), Райков (86)

Черно море: Китанов, Венков (89 Котев), Ал. Александров, Паланков, Дос Сантос, Буркхард, Расим (60 Петков), Курьор, Коконов (57 Коконов), Манолов

Берое: Макенджиев, Пенев, Дяков (54 Мапуку), Ив. Иванов, Ковачевич (69 Мунин), Доман, Н`Диае, Елиаш, Керкар, Гади, Христов

Съдия: Станислав Ставров

Жълти картони: Паланков, Манолов

Червен картон: Крис Гади (90)

Стадион: "Тича" - 2500 зрители