Избрани Новини
Тежки раници удрят щитовидната жлеза
Зоната около раменете не трябва да се подлага на напрежение и натоварване, за да нямате проблеми с щитовидната жлеза.
Едва ли може да си представите, че носенето на тежка раница, заради която раменете застават в неестествена позиция, може да отключи проблем със щитовидната жлеза. Но е точно така.Това заяви пред журналисти в София графиня Ангелика Волфскийл фон Райхенберг, известен германски натуропат. Тя пристигна в България, за да изнесе лекции в 4 града у нас. Известната природолечителка посочи, че през 2009 г. 53% от германците са се лекували с хомеопатия, а тази година процентът е 60. От останалите 40 на сто пък само 6% категорично заявили, че не биха прибегнали към този метод. Другите просто не са чували за хомеопатията, показва изследването, каза германската природолечителка.
Волфскийл обясни, че заради тежките раници се стига до спастичност в тази зона, а това директно влияе върху кръвообращението и "храненето" с кръв на щитовидната жлеза, което пък води до нарушаване на функциите . "Затова е важно да се освободи напрежението в шийната област", посъветва натуропатът, която лекува своите пациенти с шуслерова терапия.
Щитовидната жлеза произвежда хормони, които имат важно значение за мозъка, сърцето и нервната система. Затова смущението в нея засяга биохимията на целия организъм. За съжаление невинаги симптомите за нейното увреждане са ярки.
"Природолечителският поглед за лечението на щитовидната жлеза се разминава с конвенционалния", каза още графинята. Тя обясни, че за нея щитовидната жлеза е разпределител на огъня в тялото, на топлата енергия, която води до жизненост. "Ако си представим, че жлезата разгражда бавния и хроничния стрес, тогава ще стане ясно защо ние, жените, по-често имаме проблеми с нея", обясни графиня Волфскийл. Т.е. щитовидната се "затрупва" с все повече работа, когато човек има повече преживявания. А ако дойде в повече, първоначално тя стига до хиперфункция, но после се "изчерпва". Накрая хората, които не могат да преработят стреса, биват застигнати от бърнаут синдрома или синдрома на изпепеляването. "Как да се "преработва" стресът е нещо, което трябва да започне да се учи още у дома", завърши графинята.