Спартак Варна с втора победа за сезона, удари Верея

Още по Темата:

Спартак на 100% срещу Верея

Орлетата надделяха над Спартак Варна

"Соколите" се наложиха с 2:1 на Коритото

Спартак 1918 победи с 2:1 Верея в двубоя от 15-ия кръг на "Б" група. Това бе втори успех на варненци, които вече имат 6 точки, но продължават да са последни в класирането на втория ешелон.

Гостите от Стара Загора имаха преимущество в първите минути на срещата. Във втората минута варненци трябваше да избиват топката на метър от голлинията. В четвъртата пък бившият нацинал Живко Желев удари гредата от пряк свободен удар, а в последвалото разбъркване спартаковци пак изчистиха от голлинията.

В 19-ата минута при центриране от корнер вратарят не успя да хване топката и рожденникът днес Кристиян Калудов на празна врата от малкото наказателно поле с глава вкара за 1:0. В 29-ата минута Яшар от Верея получи топката в наказателното поле на домакините, но ударът му бе спасен от вратаря. В 37-ата минута Радомир тодоров от варненци стреля над вратата от пряк свободен удар.

В 53-ата минута Ивелин Илиев стреля извън наказателното поле, но право в ръцете на вратаря. В 60-ата минута Никола Радулович можеше да удвои, като навлезе в наказателното поле, но ударът му попадна в тялото на вратаря. В 63-ата минута Ивелин Илиев с далечен удар не успя да затрудни вратаря на спартаклии. След това Милен Митев от пряк свободен удар прати топката в аут.

В 80-ата минута Спартак 1918 поведе с 2:0. След много хубаво центриране на Славомир Събков Николай Чипев засече топката и я прати в мрежата. В 83-ата минтута Събков събори Илиев в наказателното поле, Таско Тасков отсъди дузпа и Живко Желев вкара с бомбен удар за 2:1. Гостите опитаха да стигнат до равенство, но не успяха да вкарат втори гол.

Спартак 1918 - Верея 2:1

Спартак 1918: 33. Филип Димитров, 74. Роналд Донев, 21. Радомир Тодоров, 19. Тодор Маринчев, 11. Славомир Събков, 16. Кристиян Калудов, 10. Красимир Илиев, 18. Николай Чипев (90 20. Станимир Димитров), 23. Никола Яначков, 9. Пламен Иванов (72 29. Огнян Стефанов), 25. Никола Радулович (86 7. Диян Малчев) (1. Ивайло Крушарски, 29. Огнян Стефанов 7. Диян Малчев, 37. Евтим Димитров, 20. Станимир Димитров, 6. Ивайло Русев, 14. Даниел Йорданов)

Старши треньор: Иван Маринов

Верея: 1. Ясин Ел Каруби, 17. Николай Костов (45 14. Ивелин Илиев), 5. Живко Желев, 4. Цветелин Радев, 8. Милен Митев, 6. Якуб Идризо, 10. Джунейт Яшар, 9. Ангел Костов, 2. Джунит Али, 77. Васил Ботев, 39. Джонатан Нанизаямо (57 20. Билел Абдел Кабуз)(Асен Желев, 90. Исус Ангелов, 3. Петко Ганев, 20. Билел Абдел Кадуз, 14. Ивелин Илиев, 11. Стелиян Евтимов, 21. Оливие Боне)

Старши треньор: Радостин Кишишев

Съдия: Таско Тасков

Стадион: „Спартак”