varnautre.bg

Още по Темата:

Черно море смаза ЦСКА, стотина привърженици подкрепиха младите "моряци"

"Моряците" надиграха Черноморец (Бс) с 3:0 у дома

Победа с 3:0 записаха у дома футболистите на Черно море в 21-ия кръг от елитната група до 17 г. Момчетата на Калоян Георгиев разбиха Черноморец (Бургас) на стадиона под Аспаруховия мост.

Въпреки студеното време и тежкият терен домакините от Варна наложиха бързо волята си в морското дерби. В 37-ата минута топреализаторът Валентин Йосков откри резултата след асистенция на Илиан Илиев-младши.

В 52-рата минута Йосков удвои аванса на "моряците" след отлично изпълнена дузпа, за нарушение срещу самия него. В 65-ата минута, когато той направи отлична асистенция към Валери Христов, който не сбърка пред гола.

Калоян Георгиев заяви, че е доволен от себераздаването на момчетата в тежките условия. Той и тимът са амбицирани за победа срещу ДИТ (София). Дербито е в събота от 10,30 ч. в столицата.

С този успех "моряците" заемат 6-ото място в класирането с еднакъв актив точки с Лудогорец, който е пети и Берое - 7-и.

Черно море U17: Иван Дюлгеров, Валери Христов, Светослав Павлов, Цанко Иванов, Христо Илиев, Марин Сираков, Румен Касабов, Николай Богданов, Кристиян Събев, Илиан Илиев, Валентин Йосков (Николай Николаев, Владислав Данчев, Слави Славов, Костадин Георгиев).