Черно море с нов успех в елитната група

23-02-2015, 07:50

varnautre.bg / архив

"Моряците" удариха Векта с 2:0

Отборът на Черно море постигна рутинен успех срещу гостуващия състав на Векта (Пловдив) с 2:0, в мач от 14-ия кръг на Елитната футболна група до 17 г. Срещата се игра на тежък терен на стадиона под Аспаруховия мост. Дежурният голмайстор Валентин Йосков отбеляза попадение в 22-ата минута, след като засече перфектно с глава центриране от корнер на Илиан Илиев-младши.

В 36-ата минута и другият национал на Морето в младшата възраст – Валери Христов се разписа, подпечатвайки и домакинския успех на своя отбор. Той се измъкна от защитата на Векта и не сгреши.

След почивката "моряците" пропуснаха да оформят резултата с по-изразителен цифров вид, пропускайки 4 – 5 чисти положения. Пловдивчани нито един път не застрашиха вратата на Черно море.

Трите точки позволиха на тима от Варна да излезе на 5-о място в първенството на младшата възраст. В следващия кръг Черно море гостува на един от лидерите – Левски.

Черно море U17: Павлин Евтимов, Валери Христов, Николай Николаев, Цанко Иванов, Марин Сираков, Марин Сираков, Светослав Павлов, Николай Богданов, Кристиян Събев, Слави Славов, Илиан Илиев – мл., Валентин Йосков (Костадин Димитров, Габриел Атанасов, Мартин Петров, Румен Касабов).