Избрани Новини
Стягат протест в здравната инспекция, готвят им над 10 % съкращение
Централната администрация не може да разбере, че в тези звена не работят чиновници, а лекари, лаборанти и инспектори
"Категорично сме против предвижданото 10% съкращение на персонала в Регионалните здравни инспекции. За Варна и други инспекции в страната този процент дори е по-голям. Това ще доведе до отпадане на звена и функции и разпад на системата, а при критични ситуации, като наводненията през миналата и тази година-до невъзможност за бърза и своевременна реакция за опазване здравето на населението", заяви с писмо до медиите д-р Веселина Божилова - председател на СО на КНСБ в РЗИ-Варна. Според думите й, централната администрация не може да разбере, а може би и не иска, че в тези звена не работят чиновници, а лекари, лаборанти и инспектори-и те не работят на бюро, а на терен.
При продължаващо нежелание от страна на Министерство на здравеопазването да преразгледа становището си, ще предприемем съответни протестни действия, заявява д-р Божилова.
В откритото писмо се посочва още, че през периода 1995-2015 год. щатният персонал е намален от 4 835 длъжности на 2 904, намалени са с 43%, а в момента се предлага ново съкращение. "Призоваваме Министерството на здравеопазването да спре скандалното съкращение, да свика Отраслов съвет за тристранно сътрудничество за обсъждане", обобщава председателят на СО на КНСБ в РЗИ-Варна.
Топ Новини