Одесос 2008 с куп медали от държавните първенства

11-03-2015, 11:44

Автор:

ВарнаУтре

Всичко от Автора

Варненци се представиха блестящо в поредица от състезания в София, Пазарджик и Шумен

Състезателите на Одесос 2008 (Варна) се представиха блестящо в поредица от състезания в София, Пазарджик и Шумен.

На държавното първенство по модерен петобой за младежи и девойки до 21 г., и мъже и жени, Аделина Петрова защити титлите си от миналата година. Пресияна Дишева грабна среброто, след блестяща победа в комбинирата дисциплина. Василена Тимофеева се добра до бронза. Трите медалистки заслужено получиха и отборната титла.

При младежите и мъжете Тодор Михалев се пребори за бронза, а отборно варненци са 4-ти в състав - Тодор Михалев, Крум Илиев и Евгени Борисов.

С това класиране четиримата медалисти се пребориха за участие на Европейското първенство по модерен петобой до 21 години.

Аделина, Василена и Пресияна спечелиха в понеделник и отборната титла при кадетките на държавното първенство по фехтовка в Шумен. Те пишат нова история, тъй като спечелиха титлата за трета поредна година в тази възраст.

На шампионата Карина Русева се представи блестящо, като грабна среброто в двете възрастови групи до 15 г. и при кадетките, а Балина Димитрова зае място във финалната осмица.

В отборната надпревара до 15 г. Одесос 2008 в състав Карина Русева, Балина Димитрова, Юлия Дончева и Мишел Петрова също взеха среброто, а при кадетките играха финал с Одесос-1 и достойно извоюваха отново сребърен медал.

При кадетите Пресиян Кралев зае 5-то място в индивидуалната надпревара и заедно с Крум Илиев и Янислав Янков се класираха втори в отборната. Така след трите състезателни дни с най-много медали - 5 златни се завръща Аделина Петрова.

Всички момичета са ученички в Спортното училище "Георги Бенковски". Треньори на Одесос 2008 (Варна) са Невена Димитрова, Цветана Миланова и Деница Радева, които получиха най-прекрасните подаръци за 8-ми март.