Черно море с нов успех в Елитната група до 17 г.

21-03-2015, 22:52

varnautre.bg / архив

"Моряците" удариха Дунав в Русе с 2:0

Отборът на Черно море спечели гостуването си на Дунав (Русе) с 2:0, в среща от 29-ия кръг на Елитната група до 17 години. Двубоят се игра на терена с изкуствена настилка в русенския квартал "Здравец" и въпреки многото кадрови проблеми варненци стигнаха до крайният успех.

В 25-ата минута Светослав Павлов изведе гостите напред, след като засече добре с глава центриране отляво. Последваха пропуски и на двата отбора и в 70-ата минута с второто си попадение Павлов сложи точка на спора, като се оказа най-съобразителен при поредния ъглов удар пред вратата на домакините.

Срещата по различни причини пропуснаха петима от титулярите на "моряците" - Валентин Йосков, Валери Христов, Илиан Илиев, Кристиян Събев и Христо Илиев. В следващия кръг Черно море, който е на 6-то място в класирането, приема в отложен мач връстниците си от Ботев (Пловдив). Срещата е на 25 март от 10,30 ч. на стадиона под Аспаруховия мост.

Съставите:

Дунав: Джем Ибрахим, Джем Мюмюн, Димитър Димитров, Кристиян Карагеоргиев, Марио Тодоров, Делян Алексиев, Сонер Хюсеин, Мартин Трашлиев, Мирсат Шабан, Мерт Хасан, Мартин Филипов

Черно море: Павлин Евтимов, Александър Михайлов, Цанко Иванов, Николай Николаев, Мартин Петров, Марин Сираков, Румен Касабов, Николай Богданов, Костадин Димитров, Светослав Павлов, Слави Славов (Габриел Атанасов, Георги Радев, Владислав Данчев).