Ветераните на Спартак спечелиха 14-ия турнир в памет на Червения

"Соколите" удариха на финала Черно море с 5:1

Ветераните на Спартак (Варна) спечелиха 14-ия турнир в памет на легендарния варненски футболист Георги Димитров - Червения. На финала "соколите" удариха Черно море с 5:1. Точни за успеха на спартаклии бяха Бойко Косев, Живко Бояджиев, Дидо Дончев, Иван Найденов и Стефан Дончев. Единственият гол за Черно море реализира Пламен Тимнев.

Двата тима стигнаха до финала след категорични победи срещу турския Узункюпрю (Дълъг мост) и румънския Мангалия. Черно море се наложи над южните ни съседи с 5:2. Хеттрик реализира Пламен Тимнев, а по един гол добавиха Явор Софрониев и Диян Атанасов. Спартак пък удари румънците с 5:0, след два гола на Иван Найденов и по един на Марин Петров и Стефан Дончев. Едно от попаденията падна след автогол.

Отборът на Спартак започна финалния мач доста силно и успя да поведе в резултата чрез Бойко Косев, а Тимнев изравни с прецизен удар извън наказателното поле. Живко Бояджиев се възползва от грешка на вратаря на "зелено-белите" и изведе спартаклии напред в резултата още преди почивката.

През втората част "моряците" не успяха да си реализират положенията а Спартак отбеляза нови три гола чрез Дидо Дончев, Иван Найденов и Марин Петров за крайното 5:1.

ОЩЕ СНИМКИ ВИЖ ТУК »

Индивидуалните награди, както и купата ще бъдат връчени на гала вечеря в ресторанта на община Варна.