Всичко от Автора

Още по Темата:

Никола Спасов: Пропуските ме дразнят най-много

"Моряците" се наложиха с 2:0 в Дупница

Черно море записа очаквана победа при гостуването си на Марек. В среща от 6-ия кръг на втората шестица "моряците се наложиха с 2:0 на стадион Бончук в Дупница. Попаденията за варненци реализираха Иван Коконов в 29-ата минута и Вилян Бижев в 89-ата.

Без кой знае колко много да се напряга Черно море създаде няколко добри ситуации за гол и в 28-ата минута откри резултата. Централният нападател Живко Петков спечели единоборство във въздуха, след което Иван Коконов пое топката, надбяга Мартин Кавдански и с хубав удар с левия крак не остави шансове на стража на Марек Емил Михайлов.

След почивката срещата бе равностойна, като пред гола се разминаха играчи и на двата отбора. В 75-ата минута Вилян Бижев можеше да реши всичко в полза на моряците, но направи страхотен пропуск. Нападателят бе изведен с дълъг пас от Живко Атанасов зад гърба на защитниците, но останал очи в очи с вратаря на Марек стреля покрай гредата. Две минути по-късно халфът на Марек Илиян Гаров пък нацели гредата с удар от далечна дистанция. Последва красива атака на Черно море, при която Себастиан Ернандес намери Георги Божилов, той овладя на гърди, повдигна си топката и стреля със задна ножица, но встрани от вратата. В крайна сметка в 88-ата минута варненци стигнаха до второ попадение. При бърза контраатака Матиас Курьор проби по левия фланг, навлезе навътре и пусна към Бижев, който от движение насочи топката в противоположния ъгъл. Това бе първи гол на Вилян с екипа на Черно море в А група. Той има и две попадения в турнира за купата.

Марек – Черно море 0:2

Голмайстори: Коконов (28), Бижев (88)

Марек: Михайлов, Б. Николов, Лахчев, Кавдански, Д. Атанасов (85 – Йорданов), Д. Петков (75 – Виячки), Гаров, Манолов (46 – П. Петков), Абушев, М. Димитров, Д. Димитров

Черно море: Николов, Кулибали, Ж. Атанасов, Стенио, Венков, Д. Георгиев, Буркхард (46 – Ернандес), Курьор, Божилов, Коконов (73 – Котев), Ж. Петков (46 – Бижев)

Съдия: Георги Димитров

Жълти картони: Манолов, Гаров (М); Д. Георгиев, Бижев (Ч)