Варненският Локомотив-93 спечели отборната купа на държавното по борба

18-05-2015, 16:17

spt-photo.org

В конкуренцията на 230 борци от 32 клуба варненци донесоха приз, който от доста години не бе идвал в морската столица

Варненският клуб Локомотив-93 спечели отборната купа на държавния личен-отборен шампионат за деца по класическа борба. В конкуренцията на 230 борци от 32 клуба момчетата от морската столица донесоха приз, който от доста години не бе идвал във Варна

Локомотив-93 се представи с девет състезатели, които със своето участие допринесоха за крайното отборно класиране, тъй като всяка спечелена среща носеше точки за отбора. Пет от децата след трудни схватки достигнаха до финалите.

Ето имената на медалистите, които са с най-голяма заслуга за спечелената отборна купа:

категория 30 кг -Айредин Хюсеин-шампион

категория 35 кг -Радослав Димитров-вицешампион

категория 42 кг -Виктор Станев-вицешампион

категория 53 кг -Димитър Стефчев-вицешампион

категория 53 кг -Златин Киров-бронзов медал

Класиците на Рилски спортист станаха отборни шампиони. Домакините оглавиха класирането с 67 т. Втори завърши Славия с 65 т., а трети е варненският Локомотив-93 с 62 т.