Черно море подчини Лудогорец и е на 1/2-финал

ВарнаУтре

Всичко от Автора

Още по Темата:

Класическата победа на "моряците" срещу Лудогорец в снимки

Два гола на Александър Попов и един на Кристиян Пешков класираха варненци напред в надпреварата

Отборът на Черно море (набор 1996 г.) тотално смаза тима на Лудогорец, в мач реванш от четвъртфиналите от републиканското първенство по футбол. "Моряците" удариха съперника с класическото 3:0 у дома и с общ резултат 3:2 се класират за 1/2-финалите на надпреварата. За втори път "зелено-белите" се оказаха непреодолим домакин и елиминират силен противник след сериозен пасив от първата среща.

СНИМКИ ОТ МАЧА »

Попаденията за варненци реализираха Александър Попов (23 и 30) и Кристиян Пешков (92). В 78-ата минута при резултат 2:0 стражът на Черно море Павлин Евтимов спаси дузпа.

Вихреното начало за Черно море на стадиона под Аспаруховия мост доведе до греда на Слави Славов. В 23-ата минута обаче Александър Попов откри за Морето, след като засече с глава центрирана топка от корнер – 1:0.

Оставаха обаче още 2 гола пасив от мача в Разград, завършил 2:0 за "орлите". Но в 30-ата минута пак Попов удвои след добавка.

При подновяването на играта се виждаше, че Лудогорец е готов да "хвърли кърпата". Непростими пропуски на "моряците" обаче постепенно насочиха срещата към дузпите, които щяха да определят полуфиналиста...

И дойде 78-ата минута, в която съдията реши директно да класира на Лудогорец, измисляйки дузпа при едно спорно положение във варненското наказателно поле. Футболист на "моряците" изрита топката към централния кръг на терена, при което нападател на разградчани му подложи крак. При последвалия сблъсък двамата паднаха на земята, я главният рефер отсъди 11-метров наказателен удар, което учуди и двата тима. Вратарят Павлин Николов обаче виртуозно спаси удара. Малко преди това Александър Попов изрита паднал играч на Лудогорец без топка, но реферът бе с гръб към ситуацията и не успя да види постъпката на варненския футболист, която бе за директен червен картон.

В 84-ата Александър Георгиев от Лудогорец получи 2-ри жълт картон и "орлите" останаха с човек по-малко. Страстите на и около терена се нажежиха, но след минути всичко си дойде на мястото.

Логиката възтържествува в допълнителното време. Кристиян Пешков направи резултата 3:0 за Черно море с бомбен шут от 20 метра.

Съставът на Черно море: Павлин Евтимов, Мартин Костадинов, Георги Гушлев, Александър Йовчев, Стефан Иванов, Емил Илиев, Слави Славов (90 – Цанко Иванов), Александър Попов, Кристиян Пешков, Даниел Димитров (65 – Николай Минков), Илиян Неделчев (90 – Светослав Павлов).

След срещата от щаба на Лудогорец подадоха жалба срещу съдийската бригада.