Черно море продължава да мачка във Висшата лига

19-12-2015, 17:30

varnautre.bg / архив

Победиха Град (Белоградчик) с 3:0 (25:10, 25:15, 25:18) в своята зала "Христо Борисов"

Черно море продължава убедителното си представяне във Висшата лига по волейбол. Варненци постигнаха нов успех в първенството, след като в деветия кръг на втората ни група победиха Град (Белоградчик) с 3:0 (25:10, 25:15, 25:18) в своята зала "Христо Борисов".

Така волейболистите на Черно море реализираха осма победа в първенството, като с една загуба и 25 точки отново временно оглавиха класирането на Висшата лига. Така те продължават играта на котка и мишка със Славия, чийто тим утре играе с Академик (Благоевград), а чиста победа ще донесе място на Белите на върха.

Волейболистите на Град пък записаха шеста загуба, като с три победи и девет точки заемат осмо място в подреждането.

Устремени към върха домакините стартираха невероятно, като ударно поведоха с 12:2 и 15:3. Първият гейм бе много бърз, като домакините поведоха с 1:0. До края на мача те доминираха изцяло, като парираха всички опити на гостите за нещо повече и спечелиха мача с чиста победа за 75 минути игра.