Избрани Новини
Лакът за нокти - на сто години
Начинът за разкрасяване на женските ръце съществува още от древността
Лакът за нокти навършва 100 години. От 1916 година, когато се ражда модерният лак, до днес тенденциите при маникюра се променят многократно. В началото имало само безцветен, червен и розов. Сега се радваме на най-различни цветове, а според специалистите бумът на гел лака преди около 6 години печели още повече почитатели на красивия маникюр. Сред тях се срещат не само жени, но и мъже, информира БНТ.
Днес лакът за нокти е толкова популярен, че трудно можем да си предствим съвременната жена без него.Начинът за разкрасяване на женските ръце съществува още от древността. Само представителите на висшата класа в Египет и Китай можели да си го позволят. Сред тях имало и такива с 25-сантиметрови нокти.
Червеното е класика и продължава да властва при маникюра още от преди Христа. Нефертити оцветявала ноктите на ръцете и краката си в рубинено червено, а Клеопатра е предпочитала ръждиво червеното.
Съвременният лак за нокти се появява значително по-късно със създаването на автомобилната боя. Червеният цвят е актуален и през зимата на 2016 година наред с по-тъмните цветове и бледия лак, който се слива с цвета на кожата.
Най-модните тенденции в момента са стил "стилето" - заострени форми на ноктите в горния край, които са в повечето случаи направени от акрил, гел, за да могат да поддътжат тази дължина и съответно здравина, разказва за БНТ маникюристката Станислава Атанасова.
Любопитно е, че преди няколко години създават лак за нокти, който струва 250 хиляди долара. Това го превръща в най-скъпия лак за нокти в света. Причината за тази невероятна сума е, че съдържа 267-каратови черни диаманти.
През 2014 година студенти в САЩ измислят лак за нокти, които може да предотврати сексуални посегателства над жени. Лакът става по-тъмен, ако разпознае, че в чашата на потенциалната жертва има наличие на упойващи или наркотични вещества.
Напоследък мъжкият маникюр набира популярност. Но не - не си мислете, че представителите на силния пол, които поддържат ноктите си "не са истински мъже". Бизнесмените, банкерите и мъжете, които трябва да изглеждат безупречно, защото работата им го изисква, прибягват до професионална маникюристка.
Какви ли ще са тенденциите след още 100 години? Можем само да предполагаме, обобщават от БНТ.