Спартак Варна с класика над Ботев Пд II

07-11-2021, 17:34

Varnautre.bg

Спартак срази пловдивския Ботев II с 3:0 в среща от XVII кръг във Втора лига на стадион "Спартак" и вече е на две точки от върха. Лидер излезе Миньор с 38 точки, пред Хебър с 37 и мач по-малко, Етър - 37 и Спартак - 36.

Виктор Митев отново излезе титуляр на Спартак, след като изтърпя наказанието си от три мача. Титуляри за домакините бяха също халфовете Даниел Начев и Георги Георгиев, на вратата се завърна Християн Славов, а игралият в средата на терена срещу Созопол Архан Исуф отново беше десен бек.

В 26-ата минута Виктор Митев откри резултата. След удар на Иван Колев вратарят на гостите изби топката, но Митев бе на точното мястото и я насочи незабавно във вратата - 1:0 за Спартак.

Натискът на домакините продължи и мощен удар на Георги Георгиев бе спасен от стража на ботевци. Малко след това Иван Колев бе спънат в наказателното поле, но реферът прецени, че няма основание да отсъди дузпа за спартаклии.

В 38-ата минута Ибрям Ибрям центрира и Иван Колев отправи хубав удар с глава, след който топката се отклони от сглобката между двете греди.

Две минути по-късно след добра атака Митев вдигна отляво и отново Иван Колев стреля с глава, но край гредата.

В 53-тата минута Иван Колев бе спънат за втори път в пеналта и този път съдията отсъди дузпа. От бялата точка в стил "Паненка" Колев направи 2:0.

В 65-ата минута Спартак стигна до трето попадение и направи преднината си класическа. Виктор Митев центрира остро и в опита си да изчисти топката капитанът на пловдивчани Димитър Балинов я насочи в собствената си врата - 3:0 за Спартак.

Малко след това Васил Петров направи едновременно четири смени. В игра се появиха Генади Луго, Николай Иванов, Янчо Андреев и Мехмед Сабри.

В 76-ата минута след триково изпълнение от фаул на Виктор Митев Янчо Андреев отправи силен удар, след който топката разтресе напречната греда и тупна пред голлинията.

В 79-ата минута Виктор Митев вдигна от корнер, Никола Борисова се извиси и насочи кълбото с глава на сантиметри край гредата.

Съставът на Спартак: 12. Християн Славов, 13. Архан Исуф (64 - 6. Генади Луго), 3. Ибрям Ибрям, 19. Никола Борисов, 2. Велислав Боев, 17. Цветан Илиев (64 - 20. Николай Иванов), 45. Даниел Начев (64 - 10. Янчо Андреев), 8. Георги Георгиев, 7. Георги Бабалиев (64 - 9. Мехмед Сабри) 27. Иван Колев (71 - 15. Мартин Янакиев), 11. Виктор Митев

Резерви: 1. Станислав Нисторов, 83. Иван Пенев

Съдия: Димитър Желязков, асистенти: Александър Апостолов, Теодор Петров, четвърти съдия: Стилян Колев, делегат на БФС: Илчо Цанков, съдийски наблюдател: Стоян Вътев

Другите резултати от XVII кръг във Втора лига: Марица - Етър 2:0, Добруджа - Янтра 0:1, Левски - Септември (Симитли) 1:1, Литекс - Миньор 0:3, Септември (София) - Спортист 0:3, Струмска слава - Монтана 0:1, ЦСКА 1948 II - Созопол 1:1, Лудогорец II - Хебър в понеделник от 14,30 часа, Марек почива, тъй като лицензът на Нефтохимик е отнет.