Лудогорец победи Спартак Варна с 4:0 в контрола

07-02-2022, 18:18

Снимка: ПФК Лудогорец

Varnautre.bg

Дебют за "соколите" направи вратарят Иван Дичевски

Лидерите в първа и втора футболна лига, Лудогорец и Спартак Варна, показаха красива игра и изключителен феърплей в контролната среща, която завърши при резултат 4:0. Спарингът бе предпоследен за “соколите” преди подновяването на първенството през втория полусезон.

Мачът се игра на стадион “Гнездо на орли” в Разград.

Спас Делев откри резултата в четвъртата минута, а в средата на първото полувреме отново той удвои аванса на своя тим. В 34-ата минута Каули Оливейра оформи класиката в “зелено”. Кирил Десподов също записа името си сред голмайсторите в 67-ата минута.

Мачът започна отлично за домакините, които откриха резултата още в 4-а минута. Игор Пластун пусна дълъг извеждащ пас към Спас Делев, който излезе сам срещу Християн Славов. Нападателят не срещна трудности и хладнокръвно прати топката в мрежата на Спартак.

По-активни в първите 30-сет минути на мача бяха “орлите” от Разград, които имаха възможност на два пъти да стигнат до положение чрез Доминик Янков и Ихинио Марин.

Две възможности за гол се отвориха и за футболистите на Спартак след 15-тата минута на мача, но неуспешно завършени.

В 23-ата минута Рик Джонатан центрира към Спас Делев, който от въздуха не остави шансове за намеса на вратаря на “соколите”.

Малко след това разградчани бяха близо до трето попадение. Доминик Янков изведе Рик Джонатан на отлична стрелкова позиция, но вратарят на “соколите” Славов прояви добър рефлекс и се намеси.

В 34-ата минута Каули Оливейра бе оставен непокрит в наказателното поле и от въздуха матира стража на Спартак за трети път.

Дебют в този мач за Спартак Варна направи вратарят Иван Дичевски, който замени Славов през втората част. Дичевски е един от най-талантливите играчи на своя пост у нас. Преминал е през всички гарнитури на националния отбор.

През второто полувреме на мача темпото на игра спадна, а появилият се от резервната скамейка Кирил Десподов също записа името си сред голмайсторите. Капитанът на “орлите” направи страхотен индивидуален пробив отляво “като по учебник”, след което залъга няколко противникови играчи в наказателното поле и прати топката във вратата на “соколите”.

До края на срещата футболистите на Васил Петров потърсиха почетно попадение, но Слуга се отчете с няколко добри спасявания.