Автор:

Varnautre.bg

Всичко от Автора

Никола Борисов бе изгонен от игра в 21-вата минута заради нарушение

Мачът между Литекс (Ловеч) и Спартак (Варна) завърши при резултат 2:1. Срещата бе от 26-ия кръг на Втора лига. Никола Борисов бе изгонен от игра в 21-вата минута заради остро влизане в краката на Иван Митрев от Литекс. Радослав Живков (45) беше точен за домакините в добавеното време на първата част. Вторият гол за домакините дойде малко след подновяването на втората част чрез Никола Георгиев (53). Капитанът на „соколите” Янчо Андреев върна интригата в мача след точно попадение от дузпа в 73-тата минута.

През първата част имаше натиск и пред двете врати. Още в 5-ата минута капитанът на „соколите” Янчо Андреев нанесе удар към вратата на Шаламанов, но той спаси. Множество сблъсъци имаше в тази първа част предвид заснежения и мокър терен.

В 21-вата минута тимът на Спартак остана с човек по-малко след грубо влизане на Никола Борисов в краката на Иван Митрев. Това влизане наложи и смяната на Иван Митрев. До ситуацията се стигна след неразчетено повеждане на топката от Борисов и последвал шпагат в глезена на футболиста на Литекс.

В 32-рата минута Мехмед Сабри излезе на отлична позиция, шутира, но топката излезе аут. Минута по-късно Иван Колев също се опита да обстреля вратата на Литекс с глава. Той засече центриране от десния фланг на Мехмед Сабри.

Най-чистото положение пред вратата на Нисторов дойде в 40-ата минута, но опитния страж на „соколите” спря атаката на Марк-Емилио Папазов.

Домакините бяха по-активни в последните минути на първата част. В добавеното време на първата част. Литекс стигна до гол чрез Радослав Живков в 45-ата минута. След дълъг пас към Марк-Емилио Папазов от защитата на Литекс, младата надежда на Литекс догони топката до аутлинията, след което подаде технично с пета към Галин Минков, който вдигна топката на главата на Живков, който преодоля Нисторов с удара си.

Второто полувреме започна с превес в играта на домакините. В 51-вата минута опасен удар на Мехмед Сабри беше блокиран от стража Шаламанов. В 53-тата минута Литекс удвои резултата чрез Никола Георгиев, който преодоля Нисторов за втори път с мощен шут. Топката се отби в гредата, но при тупването си на земята бе преминала голлинията с пълния си обем. Домакините имаха възможност да направят резултата класически в 59-ата минута, когато Иван Иванов имаше чиста възможност за гол, но пропусна.

В 63-тата минута Нисторов отрази опасен шут на Галин Минков, а в 66-ата Илия Шаламанов трябваше да се намесва след удар на Иван Колев.

Капитанът на „соколите” Янчо Андреев имаше възможност да се разпише в 67-ата минута, но топката бе спасена. Същата ситуация се получи и в 70-ата минута, когато Андреев отново шутира към вратата на Шаламанов, но топката излезе в аут.

В 73-тата минута бе отсъдена дузпа за Спартак (Варна) заради игра с ръка на Радослав Живков. Зад коженото кълбо застана капитанът на варненци, който бе безапелационен за 2:1.

Главен съдия – Николай Малджански (Монтана), асистенти – Красимир Миланов (София) и Николай Mихайлов (Монтана), четвърти съдия – Даниел Иванов (Видин), БФС Делегат – Радослав Славов (В.Търново), съдийски наблюдател - Йордан Дурчев (В.Търново)

Спартак (Варна): 1. Станислав Нисторов, 13. Архан Исуф (23. Мартин Василев), 19. Никола Борисов, 3. Ибрям Ибрям, 2. Велислав Боев, 10. Янчо Андреев, 17. Цветан Илиев (20. Николай Иванов), 14. Веселин Любомиров (11. Виктор Митев), 9. Мехмед Сабри, 27. Иван Колев (45. Даниел Начев), 71. Георги Чукалов (4. Петър Патев)

Литекс (Ловеч): 99. Илия Шаламанов – Тренков, 11. Галин Минков, 34. Александър Бучков, 5. Иван Пенев (3. Александър Ангелов), 16. Иван Иванов, 14. Петър Чалъков, 4. Джейхан Зайденов, 23. Никола Георгиев, 8. Иван Митрев (17. Марк-Емилио Папазов), 21. Илиян Капитанов, 7. Радослав Живков