06-04-2022, 19:38

ФК Хебър Пазарджик АРХИВ

Varnautre.bg

"Соколите" отстъпиха при гостуването си в Пазарджик с 1:2

Дербито на 30-ия кръв във Втора футболна лига между Хебър и Спартак завърши при резултат 2:1.

Домакините поведоха още в 9 мин. с точен удар с глава от близко разстояние на Томислав Папазов. Евгени Игнатов центрира от фаул в наказателното поле, където Томислав Папазов с глава отклони кълбото в мрежата на Дичевски.

Отличен шанс за изравняване на резултата имаше в 19 мин. за варненци чрез Мехмед Сабри. Той бе изведен с пас от капитана на „соколите” Янчо Андреев, но вратарят на домакините Петър Дебърлиев улови без проблем.

Още една възможност резутатът да бъде изравнен имаха „соколите” в 32 мин. Иван Колев изтърва чудесна възможност за гол пред вратата на Дебърлиев.

В края на първата част, 36-ата минута Живко Петков можеше да удвои резултата за своя тим, след като стреля с левия крак, но топката бе далеч от целта.

Втората част започна с опит за натиск от страна на „соколите”, но защитата на домакините не позволи атаките напред в наказателното си поле. В 60-ата минута Веселин Любомиров бе изгонен от главния съдия Неделчо Гаджалов. Халфът получи втори жълт картон, след като извърши нарушение срещу Георги Каракашев в центъра на терена.

В 65-ата минута играчите на Хебър отбелязоха втори и важен гол във вратата на Иван Дичевски. Той дойден минути след червения картон на Веселин Любомиров от Спартак. Опитният полузащитник Евгени Игнатов получи пас от Олег Димитров и с мощен удар с левия крак отбеляза за 2:0.

В 77-ата минута Даниел Начев опита шут от далечна дистанция, но топката не намери очертанията на вратата на Дебърлиев. В 86-ата минута „соколите” успяха да стигнат до гол. Влезлият като резерва Даниел Начев се разписа след перфектно подаване oт Георги Георгиев за 2:1.

ФК Хебър Пазарджик: 1. Петър Дебърлиев, 24. Томислав Папазов, 18. Радослав Терзиев, 11. Цветелин Тонев, 5. Мартин Михайлов, 34. Олег Димитров, 6. Ивайло Найденов, 8. Евгени Игнатов, 98. Георги Търтов, 12. Емануил Манев, 9. Живко Петков

ФК Спартак Варна: 21. Дичевски, 13. Исуф, 23. Василев, 6. Луго, 2. Боев, 14. Любомиров, 10. Андреев, 17. Илиев, 9. Сабри, 27. Колев, 11. Митев

Главен съдия: Неделчо Гаджалов (Пловдив), асистенти: Георги Стамболджиев (Пловдив), Светослав Енчев (Пловдив), четвърти съдия – Венцислав Митрев (София). БФС Делегат – Димитър Димитров (София), съдийси наблюдател – Илко Топалов (Пловдив)