Пълен напред! Черно Море удари Ботев (Вр)

21-04-2023, 18:20

Varnautre.bg

Атанас Илиев и Алекс Фернандес донесоха успеха за "моряците"

Черно море победи с 2:0 Ботев Враца в откриващия мач от 27-ия кръг в родната efbet Лига.

Ботев Враца бе по-активният от двата отбора в първите минути на срещата. В 3-ата минута Браян Переа навлезе през средата и шутира от средна дистанция, но право в ръцете на Иван Дюлгеров.

Исмаил Иса бе изведен зад гърба на отбраната на Ботев Враца в 9-ата минута. Нападателят на "моряците" овладя топката и шутира, но покрай вратата, пазена от Красимир Костов.

Алекс Фернандес опита да изненада стража на Ботев Враца от далечна дистанция в 20-ата минута, но ударът му не бе точен и прелетя покрай десния страничен стълб.

Виктор Попов получи топката от Даниел Димов в 33-ата минута и шутира от далечна дистанция, а топката рикошира в десния страничен стълб и излезе извън пределите на терена.

Едгар Пачеко напредна по лявото крило и сви топката за Алекс Фернандес, който шутира директно от границата на наказателното поле, но Красимир Костов успя да се намеси и да избие топката в 40-ата минута на двубоя.

В първия четвърт час след началото на второто полувреме двата отбора не достигнаха до удар по посока на някоя от двете врати.

Минута по-късно Иса шутира в наказателното поле, а топката срещна ръката на Диего Фераресо, заради което главният рефер Георги Кабаков посочи бялата точка. Атанас Илиев се нае с изпълнението на дузпата и с удар в горния десен ъгъл изведе Черно море напред в резултата в 75-ата минута.

В следващите минути Ботев Враца осъществи териториален натиск в следващите минути, но не достигна до опасно положение пред вратата на Иван Дюлгеров.

След грешка в центъра на терена от страна на домакините, Исмаил Иса подаде за Алекс Фернандес, който напредна по лявото крило и центрира към Атанас Илиев. Топката рикошира в играч на Ботев Враца, а Фернандес шутира, за да удвои аванса на Черно море в 84-ата минута.

БОТЕВ ВРАЦА - ЧЕРНО МОРЕ 0:2

0:1 Атанас Илиев (75-дузпа)

0:2 Алекс Фернандес (84)

Ботев Враца: 76. Красимир Костов (К) - 4. Луиз Соарес, 6. Антонио Георгиев, 8. Диего Фераресо, 15. Мирослав Маринов, 17. Чавдар Ивайлов, 19. Браян Переа, 20. Меси Биатумусока, 23. Браян Мендоса, 11. Момчил Цветанов, 24. Стефан Гаврилов

Резерви: 34. Федерико Бариос, 28. Клери Сербер, 18. Диого Барбоса, 9. Даниел Генов, 21. Жан Пиер да Силва, 16. Красимир Тодоров, 14. Марко Мажуга, 3. Мартин Кавдански, 22. Петър Кепов

Треньор: Даниел Моралес

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 35. Арлинд Дакай, 27. Даниел Димов (К), 23. Едгар Пачеко, 7. Матеус Машадо, 19. Александър Василев, 11. Алекс Фернандес, 86. Исмаил Иса

Резерви: 22. Георги Георгиев, 4. Росен Стефанов, 8. Мазир Сула, 9. Атанас Илиев, 32. Мартин Дичев, 33. Мишаел, 39. Николай Златев, 71. Васил Панайотов, 77. Стефан Велев