Ударно начало в дерби без победител във Втора лига

09-10-2023, 19:52

Novsport.com

Varnautre.bg

Монтана и Спартак не се надхитриха.

Голямото дерби на кръга във Втора лига между Монтана и Спартак Варна не излъчи победител, завършвайки 1:1 на стадион "Огоста". Двубоят започна ударно с бързи попадения в двете врати. Още в 8-ата минута "соколите" откриха резултата, възползвайки се от неразбирателство в отбраната на домакините. Центриране на капитана Виктор Митев от фаул намери на втора греда непокрития Александър Цветков, който от непосредствена близост стреля под гредата.

Само 3 минути по-късно тимът на Николай Митов се върна в двубоя. Неумело избита топка попадна на главата на Антон Тунгаров, който я насочи в долния ляв ъгъл. Постепенно двата тима коригираха играта си в дефанзивен план. В средата на полувремето отлична атака на домакините едва не завърши с попадение, след като Кевин Бемага и Филип Ежике взаимодействаха добре, а първият се озова на стрелкова позиция, но ударът му бе неточен.

Втората част бе лишена от положения, като най-чистите все пак се откриха пред тарана на гостите Ахмед Ахмедов, който обаче не успя да ги оползотвори. В края и Ивей имаше добра възможност, но също не взе правилното решение. Така в крайна сметка вторият и четвъртият не успяха да се надхитрят и поделиха точките.

Съставите:

Монтана: 30 Васил Ивайлов Симеонов, 15 Богдан Костов, 18 Костадин Илиев, 14 Димитър Буров, 5 Денис Динев, 6 Франк Есума, 20 Кевин Беманга, 22 Стефан Каменов, 9 Филип Ежике, 10 Александър Тодоров, 23 Антон Тунгаров

Старши треньор: Николай Митов

Спартак Варна: 89 Никола Виденов, 9 Мехмед Мехмед, 3 Преслав Петров, 6 Александър Цветков, 11 Виктор Митев, 5 Йоан Бауренски, 45 Даниел Начев, 10 Румен Руменов, 14 Ивей Ромееш , 29 Ахмед Ахмедов, 75 Йохан Н'зи

Старши треньор: Васил Петров