Избрани Новини
Младежите, които унижаваха своя връстничка, ще бъдат заведени в Детска педагогическа стая
В същото време те носят отговорност за противообществените си прояви, а ако са непълнолетни и наказателна отговорност.
Младежите, които тормозиха, биха и унижаваха своя връстничка, ще бъдат заведени в Детска педагогическа стая. Това каза за радио Варна Надежда Русева, инспектор за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни към ОД на МВР във Варна. В същото време те носят отговорност за противообществените си прояви, а ако са непълнолетни и наказателна отговорност.
През миналата случаите на тормоз и физическа агресия от ученици към техни връстници, по които са работили инспекторите във Варна, са 35.
"Само 35. Според мен това не е истинският брой. Не всички стигат до полиция. Пример е случаят от онзи ден. Той излезе в медиите. При нас не дойде човек, който да заяви за случилото се. Разбрахме за него от едно училищно ръководство."
Срокът, за който младежите се водят на отчет в Детска педагогическа стая, е две години, коментира инспектор Надежда Русева.
"Като има регулярни срещи с инспектор, с обществен възпитател, ако има такъв, с психолог. Зависи каква мярка е наложена по Закона за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни."
При всички положения младежите, които проявиха агресия, ще получат наказания за това, което са сторили.