Черно море с нова победа, поведе в националната лига по футзал

01-04-2024, 15:06

Novsport.com

Varnautre.bg

Левски загуби неочаквано от ИУ във Варна.

Черно море победи DXC Technology с 3:2 като домакин в мач от Националната лига по футзал и излезе начело в класирането. "Моряците" имат 30 точки от 11 срещи, колкото и шампионът Амиго Северозапад. Варненският тим, обаче има предимство заради победа в прекия двубой.

След успеха с 6:4 над Левски вчера, днес Черно море успя да се справи и с втори столичен отбор. Димитър Петев откри резултата в 10-та минута, но Давор Петров изравни в 23-та. Черно море стигна до победата след голове на Денис Рафетов (30) и Дима Желчук (36). В 39-та минута DXC Technology стигна до второ попадение чрез Стефан Соколов.

Във втория мач за деня във варненската зала "Владислав" се стигна до изненада. Икономически университет победи с 5:3 считания за фаворит в двубоя Левски. Така "сините" си тръгнаха от морската столица с две загуби този уикенд. В днешния мач те пропиляха аванс от 2:0, като допуснаха пет безответни гола на "студентите". След това в последната минута Левски вкара почетен трети гол.

В четвъртък от 20,00 часа в "Асикс Арена" е чаканият с голям интерес мач Левски - Амиго Северозапад. След това първенството ще продължи на 20 април с мача Черно море - ФК Русе, а на следващия ден е двубоят ИУ - ФК Русе.

КЛАСИРАНЕ:

1. Черно море 11 мача, 10 победи, 0 равни, 1 загуба, 30 точки, 58:24 голова разлика

2. Амиго Северозапад 11, 10-0-1, 30 точки, 67:23

3. Левски 11, 8-0-3 24 точки, 53:25

4. DXC Technology 13, 6-1-6 19 точки, 60:51

5. ССК "ИУ" 11, 5-2-4 17 точки, 43:43

6. ФК Русе 11, 4-1-6, 13 точки, 37:48

7. ЦСКА 12, 2-0-10, 6 точки, 30:63

8. ФК "Г" 14, 0-0-14 0 точки, 0:70