Черно море с нова гръмка победа на футзал, вкара 8 гола

21-04-2024, 10:28

Novsport.com

Varnautre.bg

Украинецът Жилчук с хеттрик срещу ФК „Русе“.

Лидерът в Националната лига по футзал Черно море продължава похода си към титлата. В поредния си мач "моряците" разгромиха с 8:0 като домакини ФК Русе. За пореден път силно игра украинецът Дима Жилчук, който се отчете пред феновете с хеттрик.

Отборът на Черно море излезе мобилизиран за мача с ФК Русе и бързо реши неговия изход. Даниел Димов откри резултата във 2-та минута, а Жилчук направи 2:0 в 11-та. При този резултат завърши и първото полувреме.

След почивката Жилчук направи резултата класически в 22-та минута, а в следващата оформи хеттрика си. Последваха попадения на Даниел Димов (24), Николай Иванов (27), Димитър Петев (31) и Петър Радев (37). По този начин Черно море събра актив от 33 точки след 11 победи и само 1 загуба от началото на сезона.

Следващата събота "моряците" гостуват на ЦСКА от 21,00 часа в залата на НСА. На следващия ден от 14,00 на същото място е голямото дерби срещу действащия шампион Амиго Северозапад. Днес от 12,00 във варненската зала "Владислав" Икономически университет посреща ФК Русе.

КЛАСИРАНЕ:

1. Черно море 12 мача, 11 победи, 0 равни, 1 загуба, 33 точки, 66:24 голова разлика

2. Амиго Северозапад 12, 11-0-1, 33 точки, 72:23

3. Левски 11, 8-0-3 24 точки, 53:25

4. DXC Technology 13, 6-1-6 19 точки, 60:51

5. ССК "ИУ" 11, 5-2-4 17 точки, 43:43

6. ФК Русе 12, 4-1-7, 13 точки, 37:56

7. ЦСКА 12, 2-0-10, 6 точки, 30:63

8. ФК "Г" 14, 0-0-14 0 точки, 0:70