Празник без край: Черно море се забавлява за 3:1 над Крумовград

26-05-2024, 20:28

ПФК „Черно море“

Varnautre.bg

"Моряците" остават непобедими на "Тича".

Вицешампионът на България Черно море победи с 3:1 Крумовград в последния си мач за сезона и успя да зарадва феновете си на "Лаута" още веднъж.

Тимът на Илиан Илиев записа забележително постижение, тъй като е най-силният домакин в първенството – 52 спечелени точки от 54 възможни. Така, Черно море завършва цял един сезон без поражение и у дома.

В 9-ата Жак Пехливанов изпълни хитро пряк свободен удар, като пусна топката по земя към Алекс Колев. Голмайсторът беше сам в наказателното поле, но Васил Панайотов застана перфектно и блокира.

Към средата на първата част гостите излязоха напред в резултата. Вячеслав Велев центрира от левия фланг. Алекс Колев майсторски овладя, обърна се и от близко разстояние преодоля Иван Дюлгеров. В предходната атака „моряците“ поискаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле. Главният съдия Денислав Сталев обаче остави играта да продължи.

В 34-тата минута резултатът бе изравнен. Мазир Сула от фланга намери Васил Панайотов. Той овладя и стреля мощно от границата на наказателното поле. След рикошет в тялото на Матей Шимия – Макенджиев нямаше шанс да се намеси.

Гостите изравниха играта. В 67-ата минута Алекс Колев беше изведен с пас в коридор. Топката му дойде на силния ляв крак и стреля в близкия ъгъл, който бе покрит от Макенджиев. Дори опитният страж да не се беше намесил, щеше да има удар от вратата.

В 71-вата минута Илиан Илиев – младши отправи първия точен удар след почивката. Той получи на добра позиция, но ударът му от малък ъгъл не затрудни Макенджиев.

Около четвърт час преди изтичането на редовното време. Влатко Дробавров стреля много опасно с глава, но покрай целта. Атанас Колев също имаше шанс да се разпише. Неговият удар от въздуха беше отразен от вратаря на Черно море Дюлгеров.

В 80-та минута Даниел Мартин изведе Черно море напред в резултата, а само шест по-късно Мазир Сула получи отдясно и майсторски навлезе към дъгата на наказателното поле. Последва удар по земя в долния ляв ъгъл на вратата на Пранджев.

Черно море - Крумовград 3:1

0:1 Алекс Колев 21
1:1 Васил Панайотов 34
2:1 Даниел Мартин 80
3:1 Мазир Сула 86'

Стартови състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 4. Росен Стефанов, 28. Влатко Дробаров, 15. Даниел Мартин, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов – К, 71. Васил Панайотов, 11. Илиан Илиев, 39. Николай Златев, 10. Мазир Сула, 9. Атанас Илиев

Крумовград: 21. Благой Макенджиев, 18. Клайдер Машедо, 5. Матей Шимич, 4. Лукас Сантана, 3. Калоян Пехливанов, 8. Ренан Арияш, 13. Диего Рапосо, 30. Жак Пехливанов, 91. Вячеслав Велев, 77. Октай Юсеин, 9. Александър Колев – К