ПСК "Черно море" зае четвърто място на държавното при юношите

22-07-2024, 10:46

ПСК „Черно море“

Varnautre.bg

330 състезатели от 59 клуба участваха в надпреварата в Пазарджик.

На четвърто място при момчетата се класира отборът на ПСК "Черно море" на държавното лично отборно първенство по плуване за юноши и девойки младша възраст. Момчетата събраха актив от 10 509, 00 т. в крайното класиране.

Държавният шампионат се проведе в Пазарджик през уикенда. 330 състезатели от 59 клуба участваха в надпреварата.

Най-добре от черноморци се представиха Димитър Димитров, Изабела Николова и Лидия Димитрова.

Клубната щафета при момчетата, която плува в състав: Александър Великов,  Дариан Цанов,  Стефан Михайлов  и Ивайл Иванов, завърши на четвърто място в дисциплината 4 х 100 м свободен стил.

На 4 х 200 м свободен стил клубният квартет - Димитър Димитров, Радослав Чернилов, Ивайл Иванов и Дариан Цанов, завърши пети.

Организатори на събитието, което се проведе на плувен комплекс "Балона", са Спортен клуб по плуване "Делфин", съвместно с Българска федерация по плувни спортове.