03-08-2024, 21:13

Спартак (Варна)

Varnautre.bg

Спартак с историческо 3:0, изпусна разгром.

Спартак Варна разгроми ЦСКА с 3:0 у дома в мач от третия кръг на efbet Лига и по този начин постигна първа победа над „армейците“ от 1997 г.

Ахмед Ахмедов вкара отблизо срещу бившия си отбор в 14-ата минута след заучено изпълнение на ъглов удар. Ахмедов заби втори гол на бившия си отбор в 39-ата минута, когато отправи точен удар с левия крак след пас на Ромееш Ивей. В 59-ата минута Иван Дюлгеров си вкара автогол, след като удар на Филип Лесняк стреля и след удар в гредата, топката се удари в гърба на вратаря на гостите и влезе в мрежата му.

С тази победа тимът на Александър Томаш събра 7 точки и заема второто място във временното класиране на шампионата, докато хората на Томислав Стипич са 10-и с 3 точки в актива си.

Мачът във Варна започна с натиск на ЦСКА, но Спартак Вн направи добра контраатака във втората минута, при която Ахмед Ахмедов получи топката на границата на наказателното поле, завъртя се и стреля, но Иван Дюлгеров внимаваше и спаси.

В 6-ата минута гол на ЦСКА не бе зачетен заради засада на Улаус Скаршем.

Натискът на ЦСКА продължи, но по-добрите положения бяха за "соколите", които в 14-ата минута стигнаха до ъглов удар, след като удар на Ахмедов бе спасен от Дюлгеров.

При ъгловия удар топката бе центрирана от Антонио Вутов, стигна до Александър Цветков, който плонжира и стреля с глава. Топката стигна до Ахмедов, който отблизо с пета я насочи в мрежата на "червените" - 1:0 за Спатрак Варна!

След като вкара Ахмедов вдигна ръзете си и не се зарадва, показвайки уважение към ЦСКА, където игра и с който влезе в групите на Лига Европа през сезон 2020/2021 г.

В 21-ата минута Дюлгеров направи великолепно двойно спасяване, като първо спаси с една ръка опит за прехвърлящ удар на останалия сам срещу него Ахмедов, а секунди след това изчисти силен шут по диагонала на Ромееш Ивей!

Шест минути след това домакините разиграха добре в центъра, след което топката стигна до Антонио Вутов, който изведе Ахмед Ахмедов на стрелкова позиция, но ударът на голмайстора завърши с топка в левия страничен стълб!

Спартак продължи да е заплаха за ЦСКА на контраатака и в 39-ата минута падна втори гол в мрежата на "армейците". Ромееш Ивей получи топката пред наказателното поле, като бе затворен, но подаде към Ахмедов и то с левия крак вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на гостите - 2:0 за Спартак Вн!

До края на първата част ЦСКА опита да осъществи атаки към вратата на Мартин Величков, но без успех и се оттегли на почивка с два гола пасив. На полувремето Томислав Стипич извърши четворна смяна и на терена се появиха новото попълнение Джейсън Локило, както и Иван Турицов, Браян Кордоба и Матиас Фаетон.

В 56-ата минута Тибо Вион стигна до дълго диагонално подаване в наказателното поле, но ударът му бе спасен от Величков.

Кошмарът за ЦСКА стана пълен в 59-ата минута, когато Филип Лесняк проби през центъра и стреля силно. Топката рикошира в десния страничен стълб, след което се удари в гърба на Иван Дюлгеров и влезе в мрежата му за 3:0!

В следващите минути играта се накъса и ЦСКА не успяваше да създаде достатъчно голови положения пред вратата на "соколите".

В 69-ата минута Дюлгеров спаси удар на Ивей, но крилото на Спартак Вн бе в засада.

Четвърт час преди края на мача се наложи вратарят на домакините да бъде изнесен на носилка, тъй като се контузи.

В 83-ата минута ЦСКА стигна до едва втория си точен удар в мача, като го отправи Георги Чорбаджийски с глава, но не затрудни влезлия като резерва на вратата Никола Виденов.

Секунди след началото на добавеното време на мача Матиас Фаетон бе фаулиран от Виденов в наказателното поле на варненци, но не бе отсъдена дузпа заради засада на футболиста от Гваделупа. Спартак Варна отговори с много неточен удар на Берна след пас на Даниел Халачев в 94-ата минута.

До края на двубоя ЦСКА опита да стигне до почетен гол, но такъв не падна и "соколите" постигнаха велика победа над "армейците", които ще трябва да си вадят много изводи след тежката загуба, която е първа за ЦСКА срещу Спартак Вн от 1997 г. насам.

В следващия кръг Спартак Варна ще гостува на Славия, като мачът на стадион „Александър Шаламанов“ по програма е на 9 август. За ЦСКА пък предстои гостуване в Бистрица срещу ЦСКА 1948 на 11 август.

Спартак Вн – ЦСКА 3:0

1:0 Ахмед Ахмедов 14
2:0 Ахмед Ахмедов 39
3:0 Иван Дюлгеров аг 59

Спартак Вн: 76. Мартин Величков (76' - 89. Никола Виденов), 4. Франьо Пърце, 5. Йоан Бауренски, 6. Александър Цветков, 8. Филип Лесняк, 14. Ромееш Ивей, 16. Кристиан Илич (75' - 7. Берна), 21. Па Конате (74' - 11. Виктор Митев), 29. Ахмед Ахмедов (90'+1' - 99. Даниел Халачев), 39. Антонио Вутов (59' - 88. Радослав Димитров), 44. Ангел Грънчов (К)

Резерви: 89. Никола Виденов, 3. Матео Петрашило, 7. Берна, 11. Виктор Митев, 18. Даниел Иванов, 22. Александър Янчев, 77. Любослав Маринов, 88. Радослав Димитров, 99. Даниел Халачев

Старши треньор: Александър Томаш

ЦСКА: 25. Иван Дюлгеров, 3. Сейни Санянг (46' - 19. Иван Турицов), 4. Християн Петров, 5. Лумбард Делова (72' - 30. Петко Панайотов), 15. Тибо Вион, 26. Марселино Кареасо, 8. Станислав Шопов (46' - 22. Джейсън Локило), 10. Джонатан Линдсет (К), 14. Тобиас Хайнц (46' - 11. Матиас Фаетон), 7. Улаус Скаршем (46' - 13. Браян Кордоба), 16. Георги Чорбаджийски

Резерви: 12. Марин Орлинов, 13. Браян Кордоба, 22. Джейсън Локило, 19. Иван Турицов, 29. Иван Тасев, 91. Йоан Борносузов, 11. Матиас Фаетон, 30. Петко Панайотов, 24. Юлиан Илиев