Varnautre.bg

Всичко от Автора

Мачът е в 12,00 часа.

Само двама българи ще има в програмата на днешния, неделен ден (4 август) на олимпийските игри в Париж. Това са Божидар Саръбоюков и Светлана Каменова.

Младият ни атлет ще търси класиране за финала в скока на държина. Квалификацията при мъжете започва в 12 часа българско време, а нашият ще скача 11-и по ред в група А.

Нормата за класиране на финала е 8,15 м, които са по силите на възпитаника на Димитър Карамфиров. В борбата да попаднат сред 12-те най-добри ще участват 33-има скачачи.

Точно по същото време, от 12 ч., е очакваният с огромен интерес мач на Светлана Каменова в категория до 57 кг в женския бокс с жената-мъж от Тайван Ю Тин Лин. Българката има да си връща на тази съперничка, нашумяла напоследък около скандала с алжирската си колежка Имане Хелиф, от която загуби на 1/4-финала на световното първенство, но в последствие получи бронзовия медал след нейното дисквалифициране.