Кметът иска полицията да каже кой умишлено разпилява боклуци из Варна

Мисия Варна

03-02-2025, 12:02

Снимка:

Фейсбук/Благомир Коцев

Автор:

Varnautre.bg

Всичко от Автора

Кола е свалила 8 чувала с отпадъци, а две дами започнали да го разхвърлят, разказва очевидка.

Службите да си свършат работата и да кажат, кой умилено разпилява боклуци из Варна. За това настоява кметът на морската столица Благомир Коцев.

„Една кола спря и свали 8 чувала с боклук и 2 дами, които започнаха да ровят в този боклук. Разпиляха чувалите около контейнера, аз им направих забележка, а те въобще не ми обърнаха внимание. Минаваха и други хора, които им правиха забележка, а те вадеха от този боклук възглавници, тенджери… пилееха ги наоколо". Това разказва наша съгражданка пред БНТ, пожелала по обясними причини анонимност. Защо по обясними причини? Защото дори патрулният автомобил на полицията, който пристига на място, успява само да констатира гледката. А тя е разпилян около контейнера боклук, сякаш Общината не си е свършила работата, коментира Коцев.

„За подобни сцени из Варна сигнализирахме прокуратурата още миналата година. Месеци по-късно се надявам службите да са отбелязали напредък", добавя той.

Междувременно продължаваме да се борим с недобросъвестни граждани ежедневно. Сред мерките, които предприемаме, е и откриването на площадката за едрогабаритни отпадъци във „Възраждане“. Тя ще е факт до броени месеци, обещава Кметът и добавя:

„Нека да е ясно, че чистотата зависи и от самите нас. Варненци трябва да покажем нулева толерантност към онези, които не се съобразяват с другите!“