Избрани Новини
Над 100 водачи на електрически тротинетки са глобени във Варна
Размерът на глобата е между 10 и 50 лева.
Общинският съвет във Варна прие правила за движение на електрическите тротинетки в града, но се оказва, че малцина са тези, които ги спазват.
Последният случай, който получи широк отзвук в социалните мрежи, е с деца. Те са карали бързо, без каски и не са се съобразили с направените им забележки. По случая има подаден сигнал в полицията, направена е и петиция с искане за по-строг контрол.
„Наредбата влезе в сила миналата година. Контролните действия, по-сериозни, се взеха тази година, поради причината, че има много сигнали от граждани, които са недоволни от група младежи, които нарушават обществения ред и не спазват правилата. Затова сме направили съвместна акция. Контролираме централната част на града, основно пешеходните зони. Има над сто и няколко човека санкционирани. Тенденцията е за намаляване на актовете. Това е един индикатор, в който гражданите и нашите деца почват да се съобразяват с правилата. Нашият апел към родителите е да обърнат внимание на техните деца, това е за тяхното здраве", каза Илия Коев, зам.-кмет на Община Варна пред БНТ.
Глобата за неправомерно каране на електрическа тротинетка в градски условия или в парка е между 10 и 50 лева.