Виенска класика оживява във Варна с музикалната вечер „Разходка из Виена“

Варна Лайф

16-07-2025, 09:48

Снимка:

AGBU Varna

Автор:

Varnautre.bg

Всичко от Автора

Събитието ще се състои на 19 юли (събота) от 18:00 ч. в Градската художествена галерия „Борис Георгиев“, като входът е свободен.

Общоарменският благотворителен съюз „Парекордзаган“ – Варна кани жителите и гостите на града на изискана музикална вечер под надслов „Разходка из Виена“, посветена на виртуозната класика на Моцарт, Шуберт и Брамс.

Събитието ще се състои на 19 юли (събота) от 18:00 ч. в Градската художествена галерия „Борис Георгиев“, като входът е свободен.

Специални гости и солисти в концерта ще бъдат Венета Нейнска и Пепрон Пилибосян – носителки на престижни отличия и признати имена в българската и международната музикална сцена. Известна със своите интригуващи образователни и артистични проекти, Венета Нейнска ще поднесе на публиката музикално пътешествие, което е едновременно емоционално и интелектуално. Пепрон Пилибосян – утвърден педагог, рециталист и камерен музикант – ще зарадва варненската публика със завръщане на родна сцена след 30 години.

Концертът е част от годишния културен календар на „Парекордзаган“ и обещава да бъде истинска тонална феерия, изпълнена с изящество, емоция и вдъхновение от Златната епоха на Виена.