Избрани Новини
Петима в ареста след серия наркоакции в област Варна
12-08-2026, 12:04
Снимка:Varnautre.bg/Архив/Снимката е илюстративна
Автор:Varnautre.bg
Полицията във Варненско неутрализира петима притежатели на три вида дрога в рамките на броени дни.
Петима мъже се озоваха зад решетките през последните дни след мащабни полицейски действия срещу притежанието и разпространението на наркотици в региона, съобщиха от пресцентъра на ОД на МВР във Варна.
Служители от районните управления в Провадия и Девня, както и от Второ РУ във Варна, проведоха успешни оперативни акции, при които бяха засечени нарушители на възраст между 20 и 31 години. При обиските са открити различни забранени субстанции, които веднага са изпратени за лабораторен анализ. Готовите физикохимични експертизи потвърдиха, че иззетите вещества са метамфетамин, марихуана и тетрахидроканабинол.
Всички извършители са задържани в ареста за срок до 24 часа. Срещу тях вече са предприети сериозни правни мерки, като по случаите са образувани четири бързи и едно досъдебно производство.