Избрани Новини
Погребаха най-старата пушачка във Великобритания
Месец преди да навърши 103 години в Лондон е починала Уини Ленгли, смятана за най-възрастната пушачка във Великобритания.
Възрастната дама издъхнала в края на юли, но била погребана преди дни. „Тя обичаше да пийне, да попуши, да поиграе на карти. Беше отличен събеседник, много весел и остроумен. Харесваше й да играе на „Монополи” и да решава кръстословици”, споделят пред "Дейли Телеграф" нейни роднини.
Уини се научила да пуши през 1914 г., когато била едва на 7 години. През живота си е изпушила около 170 хиляди цигари. През последните години от живота си тя ограничила изпушваните цигари отначало на пет, а после до една на ден. Тогава заявила пред местен вестник, че към това я подтикнала финансовата криза, заради която цената на тютюна във Великобритания чувствително нараснала.
Роднините разказали, че през последните месеци тя напълно се отказала от пушенето, защото много й се влошило зрението и не можела да вижда края на кибритената клечка, с която да си запали цигарата. Уини Ленгли никога не се канила да спре да пуши. Тя не отказала цигарите дори когато преди 20 години й открили рак, пушила и докато се излекувала. Омъжила се на 26 години за мъж с 10 деца, но надживяла него, децата му и собствения си син.