Празненствата в Петербург отложени за неделя

Архив Варна

10-11-2010, 18:57

Автор:

varnautre

Всичко от Автора

Зенит загуби като домакин от ЦСКА (Москва) с 1:3 и пропусна шанса още днес да стане новият шампион на Русия.

На отбора от Санкт Петербург беше необходим дори равен мач за да се отворят бутилките с шампанско три кръга преди края, но реалността се оказа доста по-различна и този приятен ритуал ще се отложи за неделя, когато е домакинството на Ростов и победа ще короняса новите шампиони. Естествено ако ЦСКА не направи невъзможното геройство да стопи освен точките и голяма разлика в отбелязаните и пропуснатите голове, нещо което е повече в сферата на фантазиите.

Мачът днес постави един рекорд, който едва ли някога ще бъде подобрен в която и да е страна, на какъвто и да е мач. За сигурността на 21 000 запалянковци на стадион "Петровский" се грижеха над 5000 милиционери. Няма грешка, по един униформен на четирима човека. Това го няма никъде в света.

Мачът премина изцяло под диктовката на гостите от Москва, които вече осма поредна година имат по минимум една победа над Зенит за първенство. Отделно Вагнер Лав и компания можеха още през първата част да вкарат поне 4 или 5 гола вместо скромните 2. Именно бразилецът с фантастичен удар откри резултата в 15-та минута, а след почти още толкова Юрий Жевнов сътвори поредната си простотия на вратата на Зенит. След като в предишния кръг си вкара сам топката във вратата, сега стражът реши да подаде след изпълнение на аут на противников състезател на границата на наказателното поле и Марк Гонзалес направи 0:2. През втората част домакините тръгнаха напред, оголиха се, получиха трети гол, а малко преди края все пак се разписаха почетно. Голът беше дело на Росина, който се появи в игра в 46-та минута.

В момента начело в класирането е Зенит с актив от 63 точки, пред ЦСКА с 57 и Рубин с 55. Първите два отбора директно влизат в групите на Шампионска лига, а третият започва от квалификациите. До края на първенството остават три мача.