Независими депутати съобщиха на Уорлик, че готвят нов политически проект

Новините

07-07-2011, 14:58

Снимка:

СНИМКА: ВАРНАУТРЕ

Автор:

ВарнаУтре

Всичко от Автора

Да се създаде нов самостоятелен политически проект, поискаха десет независими народни представители на среща с посланика на САЩ Джеймс Уорлик, съобщи Агенция “Фокус”. Срещата е по инициатива на самия посланик.

Депутатът Димитър Чукарски заяви, че са имали възможност да запознаят г-н Уорлик с голяма част от темите, вълнуващи независимите, и по-специално - поведението на независимите народни представители като неформална група в рамките на настоящото Народно събрание поради противоконституционната норма в правилника, която ограничава възможностите за формиране на нови парламентарни групи.

Чукарски заяви, че не изменят на интересите и на избирателите си и обясни, че  всеки един от независимите, гласувайки по съвест, отстоява и защитава интересите на своите избиратели.

Отцепниците не приемали и начина на приватизиране и създаване на частни политически партии, които разходват държавната субсидия и доста други пари от финансирането на тези партии по един абсолютно непрозрачен начин.

Те търсели и вариант да предложим на избирателите един политически субект, който да осъществява и да отразява по един категоричен начин сериозното поведение в България.

„Възхищавам се на независимите народни представители, че са имали смелостта да се отделят от предишните си парламентарни групи и за това смело решение, което са предприели”, заяви Уорлик. Той посочи, че всеки един от независимите депутатите го е уверил в ангажимента си да служи в интерес на народа и да гласува по съвест.

Това е първата среща на посланика с независимите , като смятал и в бъдеще да води диалог с тях.