Избрани Новини
Кр.Стефанов: Събрали сме с 6,1 млрд.лв. повече приходи
Към 30 юни НАП и Агенция "Митници" са събрали с около 6,1 млрд. лева повече спрямо миналата година , стана ясно от думите на изпълнителния директор на НАП Красимир Стефанов пред БНТ.
Красимир Стефанов уточни, че след масовите проверки на приходната агенция по морето прави впечатление, че големите курорти и хранителни заведения вече си издават билети по входовете, а служителите им са на трудови договори.
По малките търговски обекти обаче си позволявали да не отчитат оборота си и да нямат касови апарати, добави Стефанов.
„Започнахме да правим проверки и по строителните обекти, следят се строежите на молове, доставчици на материали и т.н. Там апетитът е голям и се предприемат крути действия”, заяви Красимир Стефанов и изрази надежда след тези проверки оценките на премиера, и на финансовия министър да са положителни.
Стефанов обясни, че има постоянни срещи и комуникация от месец с вицепремиера Симеон Дянков, като допълни, че не се бил родил вечен изпълнителен директор на НАП, ясно било, че рано или късно няма да заема този пост; по-важно било да се върши работа и да има резултати.
Това е втората реакция за днес на засегнат от вчерашното интервю на вицепремиера Дянков. Сутринта реагира земеделският министър М.Найденов. В разговора, публикуван в „Труд” вчера, Дянков заяви, че все още на Стефанов не му се е разминала опасността от уволнение.
„Светкавично са направени промени в Териториалната дирекция на НАП в София”, увери пред БНТ тази сутрин Стефанов. Предприети били всички действия, служителите на НАП си вършат работата, но добави, че критиките и забележки стресирали служителите на НАП. Последните оценки на министър Дянков били в положителна посока.
Стефанов бе категоричен, че НАП не е опъвал чадър на който и да е било, проверяват се депутати, министри, а и вицепремиер, увери той.