Затварят летището до март за дългоочаквания ремонт

Мисия Варна

12-10-2011, 15:49

Снимка:

© ВАРНАУТРЕ.БГ

Автор:

ВарнаУтре

Всичко от Автора

Полетите от и до Варна ще се обслужват на летище Бургас, осигурен е безплатен автобусен превоз между двете летища

На 14 октомври (петък) ще се състои официалното откриване на проекта за рехабилитация на пистата на летище Варна, съобщиха от пресцентъра на аерогарата.

От 15 октомври „Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт” АД стартира мащабен инфраструктурен проект за рехабилитацията на пистата на летище Варна.

Инвестицията в подготовката и изпълнението на проекта е близо 40 млн. лв., а за осъществяване на строителните работи инвеститорът сключи договор с известната немска компания „Макс Бьогл Бауунтернемунг” ООД.

В  строителството се очаква да бъдат заети около 500 работници и служители само на територията на летището.

За осъществяването на строително-ремонтните работи, летище Варна ще бъде затворено от 8.30 часа на 15 октомври 2011 г. до края на февруари 2012 г.

През това време полетите от и до Варна ще се обслужват на летище Бургас. Фрапорт осигурява безплатен автобусен превоз между двете летища, чието разписание и условия за ползване са публикувани в сайтовете на летище Варна www.varna-airport.bg и летище Бургас www.burgas-airport.bg

График* на автобусите за пътниците по време на рехабилитацията на пистата на летище Варна:

Летище Варна: 1:20; 6:00; 09:30; 12:00; 16:20

Летище Бургас: 2:40; 9:45; 13:35; 16:10; 20:30

* Разписанието подлежи на промяна на месечна база.

Телефон за резервация на пътуването: 052 60 25 34

Електронна поща: dispatcher@transtriumf.com