Автор:

varna.utre.bg

Всичко от Автора

Росен Колев, Кристиан Идалго и Георги Божилов бележат за "моряците"

Нападателят Георги Божилов спаси своя треньор в Черно море Георги Иванов-Гонзо, след като вкара гол в последната минута на мача с Черноморец в Бургас. Двубоят бе истински празник на футбола и завърши наравно 3:3. Първото полувреме бе 1:1, а след почивката двата тима си отбелязаха цели 3 гола за 5 минути. Черно море направи пълен обрат от 0:1 до 2:1, след което това сториха и домакините - от 1:2 до 3:2. В последните секунди Божилов вкара за крайното 3:3 и поне за момента запази поста на треньора си Гонзо.

Ето как се разви мача:

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ:

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

6 - Пехливанов подаде към Уатара, който обаче не можа да догони топката.
7 - Александър Емилов фаулира Лъчезар Балтанов в наказателното поле на Черно море и съдията Николай Йорданов отсъди дузпа! Емилов получи жълт картон.

8 - ГОООЛ ЗА ЧЕРНОМОРЕЦ! Фаулираният Балтанов застана зад топката и не сгреши за 1:0.

22 - Принудителна смяна в състава на Черноморец, лоша новина за Димитър Димитров-Херо. Цветомир Цонков ще доиграе мача на мястото на контузилия се Уатара.

25 - ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! След центриране от фаул, топката стигна до защитника Росен Колев, който стреля от близко разстояние в опразнената от Стоян Колев врата и изравни.

40 - Георги Илиев стреля от фаул, но уцели Георги Терзиев, който бе в стената. Нямаше опасност за домакините от Черноморец.

42 - Божилов шутира опасно, но Стоян Колев показа отличен рефлекс и изби в корнер. Гостите се активизираха.

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

50 - Центриране на Ванчо Траянов, но Камазола изчисти с глава.

64 - ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Топката стигна до Кристиан Идалго, който от три метра с глава успя да вкара във вратата на Стоян Колев и така Черно море направи пълен обрат в мача.

66 - ГОООЛ ЗА ЧЕРНОМОРЕЦ! Домакините изравниха много бързо. Арно бе изведен сам срещу вратаря на "зелено-белите" Китанов и с точен удар направи 2:2.

68 - ГОООЛ ЗА ЧЕРНОМОРЕЦ! Двата отбора си вкараха три гола само за пет минути. Сега домакините направиха обрат, а в герой отново се превърна Лъчо Балтанов. Цветомир Цонков му подаде, бившият левскар бе безпощаден.

90 - ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Отново равенство, точно в последната минута! Много силен шут от границата на наказателното поле на Георги Божилов прониза Стоян Колев.

3:3 Георги Божилов 90

ЧЕРНОМОРЕЦ: 12. Ст. Колев, 2. Дянков (к), 3. Терзиев, 6. Паланков, 15. Траянов, 20. Пехливанов, 30. Балнтанов, 32. Уатара (22 - 22. Цонков), 39. Юсеф, 44. Филипов, 78. Арно

Резерви: 43. Георгиев, 7. Балджийски, 9. Йорданов, 19. Дрянов, 21. Башлиев, 22. Цонков, 92. Гаел
Треньор: Димитър Димитров

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Китанов, 25. Емилов, 15. Александров, 18. Комел (89 - 91. Атанасов), 3. Р. Колев, 5. Камазола, 21. Г. Илиев (к), 14. Божилов, 11. Райков, 83. Идалго
Резерви: 1. Михайлов, 91. Атанасов, 23. Симеонов, 30. Капитанов, 13. Т. Колев, 9. Паломино, 19. Нканго
Треньор: Георги Иванов

СЪДИЯ: Николай Йорданов
Жълти картони: Цонков (Черноморец); Емилов, Р. Колев (Черно море)