Избрани Новини
Варненски зевзек направи помен на правителството пред парламента
На помена пред Народното събрание присъства и поп, който да води опелото
Варненският зевзек Росен Марков организиран 40-дневен помен на правителството на Орешарски тази сутрин пред парламента в столицата. Марков е известен с нестандартните си изяви.
В началото на месеца пред сградата на община Варна, той организира ритуално погребение на Кабинета с шампанско и увяхнали червени рози. Успоредно с това обяви и бесрочен протест до падането на правителството на Орешарски. На днешния помен пред парламент присъства и поп, който да води опелото.
Росен Марков постави ковчег пред парламента като символ на 40-дневния помен от "седянката" на кабинета Орешарски. Той призова другите кафеджии да трупат върху ковчега грамада от жълти стотинки като символ на грамадата от недоволство на хората. На ковчега е поставен надпис: „Хвърляйте жълти стотинки на жълтите павета за грамада на недоволство и оценка на правителството".
Поменът е с житце и шампанско. Житото е за България, а жълтите стотинки - за депутатите, обясни организаторът. Неопечаленият Росен Марков има амбицията да събере 1 млрд. лв. в жълти стотинки, за да плати новия дълг, който кабинетът Орешарски ще емитира с актуализацията на бюджета.