Черно море продължава да играе силно в плейофите

Моряците завършиха 1:1 с Ботев Пловдив в Коматево

Отборът на Черно море завърши наравно 1:1 при гостуването си на Ботев Пловдив, в среща от 29-ия кръг на "А" група. Ботев поведе в резултата с 18-ата минута, но само 5 по-късно Божилов изравни.

По този начин "моряците" постигнаха трето поредно реми, след като преди това сториха същото с Литекс и ЦСКА. Така най-облагодетелстван е Левски, който все още таи надежди за участие в Европа догодина.

Първата по-сериозна опасност дойде още в 7-ата минута, когато Феребори Доре стреля силно, но ударът му мина над вратата на Георги Китанов. Осем по-късно младежкият национал се намеси стабилно, спасявайки техничен изстрел на Александру Куртеан. Именно румънската звезда на "канарите" асистира за първия гол в срещата. В 18-ата минута бившият футболист на Динамо Букурещ центрира от корнер, Феребори Доре бе най-съобразителен и простреля Китанов за 1:0. Преднината на пловдивчани се запази само 5 минути, преди гостите да изравнят. В 23-ата минута Михаил Венков проби по лявото крило и намери непокрития Георги Божилов, който от точката на дузпата прати топката в мрежата на Адам Стаховяк. Последваха равностойни минути, в които възпитаниците на Стоилов държаха инициативата, но "моряците" от своя страна действаха отлично в дефанзивен план. В 38-ата минута удар на Куртеан разтресе гредата на Черно море.

На почивката Стоилов замени неубедителния Мариян Огнянов за сметка на Луис Педро. Именно той пропусна и първото по-сериозно положение през втората част, след като бе изведен на добра позиция, но последвалият му удар бе париран от Китанов. Секунди след това Куртеан отново нацели гредата на гостите. В началото на втората част Гонзо замени Валери Домовчийски, а на негово място се появи Стенли Окоро. В 65-ата минута Бакари бе изведен очи в очи със Стаховяк, но последвалият му удар нацели вратаря в лицето, а в последствие топката бе избита. Това доведе до временно спирана на играта, тъй като полякът трябваше да получи медицинска помощ.

Четвърт час преди края на срещата Стоилов хвърли и опитния Иван Цветков в търсене на трите точки. Професора замени крайно незадоволителния Юнес Хамза. Въпреки промените, събитията на терена не се промениха. Едва в 85-ата минута домакините застрашиха вратата на варненци. Феребори Доре стреля мощно от фаул, но токпата бе уловена от Китанов.

Ботев (Пд) - Черно море 1:1

Голмайстори: 1:0 Доре (17); 1:1 Божилов (23)

Съставът на Ботев: Стаховяк, Филипов, Лукин, Спрокел, Минев, Иршак, Анисе, Огнянов (46 – Педро), Куртеан (78 – Кортзорг), Доре, Хамза (74 – Цветков)

Съставът на Черно море: Китанов, Станчев (59 - С. Александров), Котев, Ж.. Атанасов, Венков, Бергонси, Паланков, Коконов, Бакари, Божилов (76 – Д. Атанасов), Домовчийски (54 - Окоро)

Жълти картони: Филипов (Ботев); Станчев, Бакари, С. Александров (Черно море)

Съдия: Калин Людмилов (София)

Стадион: „Комплекс Ботев 1912”, Пловдив