Варненки триумфират на държавно първенство по плажен волейбол

Внучката на Стефан Богомилов в тандем с Деница Петрова мачкат при 18-годишните

Варненските състезателки Деница Петрова и Стефани Кьосева, която е внучка на легендарния футболист и голмайстор за всички времена с екипа на Черно море Стефан Богомилов, станаха шампионки в държавното първенство по плажен волейбол за подрастващи до 18 години, което се проведе през уикенда във Варна.

Младите таланти от варненския клуб Перун се наложиха на финала с 2:0 (21:10, 21:9) над пловдивската двойка Гергана Лулчева & София Ангелова. Преди това тандемът Петрова/Кьосева победиха с по 2:0 другите две варненски двойки - Весела Колева & Никол Николова, Михаела Йорданова & Камелия Трифонова (21:8, 21:9) и Гергана Лулчева & София Ангелова (21:10, 21:9).

В оспорван двубой за третото място, варненската двойка Михаела Йорданова & Камелия Трифонова отстъпи в три гейма от софиянки - Павлина Дачева и Милена Костова.