Черно море завърши годината със загуба

"Моряците" отстъпиха с 1:3 при гостуването си на ДИТ Спорт

Юношите младша възраст на Черно море загубиха гостуването си на лидера в класирането ДИТ Спорт с 1:3, в среща от 22-ия кръг на Елитната ни футболна група до 17 г.

Столичани поведоха още в 4-ата мин след точно изпълнена дузпа от Георги Русев. Варненци реагираха веднага и в 22-ата минута принудиха домакините да чистят топката от голлинията, след удар на Христо Илиев. В 30-ата топреализаторът Валентин Йосков излезе сам срещу стража на домакините, но прехвърли и него и вратата.

Второто полувреме започна с натиск на ДИТ, но добре се справи вратаря на варненци Иван Дюлгеров. В 56-ата мин обаче и той капитулира след шут на Аспарух Смилков. Тук "моряците" тръгнаха ва банк напред и последваха пропуски на Йосков и капитана Валери Христов. Все пак 5 минути преди края Йосков отбеляза дежурното си попадение и върна интригата в мача. В продължението обаче черноморци бяха наказани за 3-и път от Георги Недялков.

След края на двубоя наставникът на варненци Калоян Георгиев заяви, че има претенции за две неотсъдени дузпи преди почивката и при 1:2 при единоборство в края на срещата. ДИТ ще зимуват като есенни първенци с актив от 51 т, а с 42 пункта Черно море заема 7-ата позиция.

Черно море 17: Иван Дюлгеров, Валери Христов, Цанко Иванов, Марин Сираков, Христо Илиев, Костадин Димитров (Владислав Данчев), Николай Богданов, Румен Касабов (Слави Славов), Валентин Йосков, Кристиян Събев, Светослав Павлов