Общинският съвет ще гласува в четвъртък бюджета на Варна

Мисия Варна

10-07-2025, 09:23

Снимка:

Varnautre.bg/Архив

Автор:

Varnautre.bg

Всичко от Автора

В дневния ред на заседание №25 са включени общо 13 точки.

Общинския съвет във Варна се събира, за да гласува бюджета на града за тази година. Заседанието ще започне днес в 10:00 часа в зала „Пленарна“ на Община Варна.

Първоначалната финансова рамка, предложена през април, възлизаше на близо 838 млн. лева. В резултат на актуализирана прогноза за постъпленията от данъчни и неданъчни приходи след решение на ОбС рамката ще бъде увеличена. Бюджетът на Варна, който съветниците предстои да гласуват, е в размер на малко над 857 млн. лева, като 143 млн. лева от тях са  осигурени от европейски програми.

В дневния ред на заседание №25 са включени общо 13 точки. Една от тях е предложението Денят на Варна – 15 август, за поредна година да бъде празничен и неприсъствен на територията на община Варна.

Съветниците ще разгледат и промени в Наредбата на ОбС относно реда и условията за пътуване в обществения транспорт, предвиждащи по-строг контрол и по-високи санкции за пътници без валиден превозен документ. Предстои да бъде взето решение за изменение на маршрутното разписание на автобусна линия №39.

Членовете на местния парламент ще решат дали да дадат съгласието си за участие на Община Варна като асоцииран член в Българския съюз по балнеология и СПА туризъм.

Приемането на Общинска програма за закрила на детето за 2025 г. също фигурира в дневния ред.

Предвидено е заседанието да продължи два дни.

Пълният дневен ред е публикуван на сайта на Общински съвет – Варна, секция „Заседания“. Сесията ще се излъчва в реално време през YouTube канала на институцията.