Спартак с 2:2 в Любимец

"Соколите" остават в "Б" група

Отборът на Спартак 1918 постигна равенство 2:2 при гостуването си на Любимц в мач от 25-ия кръг на "Б". Въпреки че домакините повеждаха на два пъти на соколите, момчетата на Иван Найденов успяха да изравнят. Головете за варненци реализираха Десислав Дяков и Еньо Кръстовчев.

Срещата започна с домакински натиск, като Любимец успя да реализира гол във вратата на Миро Марков още в първата минута. В 10-ата Еньо Кръстовчев изведе сам срещу вратаря Десо Дяков, който майсторски насочи топката в мрежата за 1:1. Пет минути по-късно обаче домакините отново поведоха в резултата.

През втората част домакините се прибраха в собствената си половина, като разчитаха на контраатаки. Удар на Казаков удари срещна гредата, а изстрел на Кателиев премина на сантиметри от целта. В последните минути на мача Димо Димов центрира от корнер, а Еньо Кръстовче донесе точката на соколите в тази среща след удар с глава.

Съставът на Спартак 1918: Миро Марков, Венци Маринов, Станислав Иванов, Игнат Дамянов, Емил Мартинов (60 – Драгомир Казаков), Боян Илиев, Диян Кателиев, Пламен Иванов (35 – Димо Димов) Еньо Цачев и Десо Дяков (75 – Митко Бекятов).