Спартак изпусна Раковски

Соколите завършиха 1:1 с последния в класирането

Отборът на Спартак 1918 завърши наравно 1:1 при гостуването си на Раковски в мач от 9-ия кръг на "Б" група. Единствения гол за соколите вкара Янаки Смирнов в 70-ата минута.

Геша започна с Николай Банков на вратата, в центъра на защитата си партнираха Станислав Иванов и Калоян Иванов, а по двата фланга оперираха Джихат Кямил и Викто Митев. Станислав Желязков действа като опорен халфов, а пред него Янаки Смирнов и Георги Коруджиев връзваха играта в центъра. По двете крила атакуваха Емил Николов и Беадир Беадиров, а на върха на атаката бе Благой Пасков.

Въпреки че не тренираха цяла седмица, възпитаниците на Георги Иванов-Геша започнаха силно срещата, но пропуски пред вратата на домакините попречиха на "соколите" да открият резултата преди почивката. На два пъти Емо Николов излезе на изгодни позиции, но не успя да реализира. Същото направи и Беадир Беадиров, който нямаше шанс пред гола. Тимът на Раковски също имаше своите положени, но и те не успяха да си вкарат положенията, които идваха след разбъркване в наказателното поле на варненци.

След почивката соколите се възползваха от грешка, направиха бърза контраатака и Янаки Смирнов в 70-ата минута откри резултата с диагонален удар от ляво. Само две минути по-късно домакините изравниха.

Съставът на Спартак 1918: Банков, Ст. Иванов, К. Иванов, Митев, Желязков, Коруджиев, Кямил (84 – Събков), Николов (80 – Дамянов), Смирнов, Беадиров, Пасков (70 – Ганчев)