Черно море Баск се класира за 1/8-финал за Купата на България

Варненци се наложиха над Хектор (София) като гост с 3:2 гейма

Черно море БАСК отстрани тима на Хектор (София) в среща от първия кръг на турнира за Купата на България по волейбол за мъже. Варненци се измъчиха срещу далеч по-скромния отбор, но все пак стигнаха до успеха с 3:2 гейма. Така Черно море се класира на осминафиналите на надпреварата.

Двубоят се игра в столичната зала "Христо Ботев", а домакините поведоха след 25:15 в първата част. "Баските" обърнаха развоя в своя полза до 2:1, като успяха да вземат втория гейм с 25:18 и третия с 25:23. В четвъртата част софиянци спечелиха с 25:23 и доведоха мача до тайбрек. В него момчетата на Юли Тупанков бяха по-концентрирани и триумфираха след 15:8.

Срещите от втората фаза ще се играят на 4 февруари, като в тях ще се срещнат отборите победители от първия етап и 7-те тима от челото на класирането в Супелигата. Следва трети етап на 11 февруари, а полуфиналите и финалът за определяне на носителя на Купата ще се проведат на 14 и 15 март в София.