ВЛАСТЕЛИНЪТ НА ВАРНА: Черно море удари мощно Спартак!

22-09-2024, 22:02

ПФК „Черно море“

Varnautre.bg

"Моряците" изпуснаха исторически разгром.

Черно море постигна ценен успех с 2:0 над Спартак Варна в градското дерби на 9-я кръг на efbet Лига. "Моряците" показаха страхотна игра и могат да съжаляват, че не разгромиха съперника си.

С успеха Черно море събра 18 точки на третото място, докато "соколите" са пети с 15.

Мачът започна повече от интригуващо и за само 120 секунди игра Даниел Димов и Йоан Бауренски получиха жълти картони за груби прояви. Футболистът на Спартак Вн бе замесен и при следващия фал, който обаче коства и гол във вратата на „соколите“.

В шестата минута Бауренски получи спорен пас от Франьо Пърце в наказателното поле, като бе изпреварен от Исмаил Иса, спечелил дузпа за Черно море. Дефанзивният халф на Спартак се размина с втори жълт картон, докато Мазир Сула реализира наказателния удар без проблеми – 0:1.

След около 25 минути игра Кристиан Илич тества рефлекса на Пламен Илиев от над 25 метра. Бившият вратар на Лудогорец и Левски се справи безупречно и отрази в ъглов удар. Малко преди шута на Илич Радослав Димитров стреля неточно с по-слабия си ляв крак

Началото на втората част бе изцяло под контрола на Черно море. Първо удар на Димов спря в тялото на Пърце и излезе в корнер. При ъгловия удар Панайотов засече топката и само Мартин Величков го лиши от гол. Четири-пет минути по-късно спечелилият дузпата Исмаил Иса можеше да вкара истински шедьовър във вратата на Величков. Таранът стреля от трудна позиция с пета, но за негово нещастие, топката мина встрани от вратата.

Натискът на Черно море резултира в гол за 0:2. Иса спечели въздушно единоборство и прати топката на фланга за Пашеко. Лявото крило реши да пробва полувисоко подаване с външен фалц и намери по фантастичен начин Дуду в наказателното поле. От няколко метра бразилецът вкара втория гол във вратата на Спартак Вн.

"Зелено-белите" продължиха да търсят попадение - Иса стреля от далечна дистанция, а на Величков отново му се наложи да се намесва.

Спартак погледна към вратата на "моряците" чак в 72-рата минута. Влезлият от пейката Ивей Ромееш нанесе силен изстрел от границата на наказателното поле, но право в обсега на Илиев. Ромееш получи и шанс за добавка с глава, ала отново опитният вратар имаше последната дума и опази вратата си от гол.

Спартак Варна - Черно море 0:2

0:1 Сула 8 (дузпа)