Четири дни без топла вода за хиляди във Варна

Мисия Варна

13-07-2026, 12:28

Снимка:

Varnautre.bg/Архив/Снимката е илюстративна

Автор:

Varnautre.bg

Всичко от Автора

„Топлофикация“ спира кранчето в „Младост“ и „Трошево“ заради спешен ремонт.

Хиляди жители на Варна ще трябва да заменят топлия душ с хладен в края на месеца. От 06:00 часа на 28 юли до полунощ на 31 юли „Топлофикация Варна“ временно ще преустанови топлоснабдяването в няколко големи района на града поради планирани ремонтни дейности по мрежата.
 
Засегнати от спирането ще бъдат блок 56 в жк. „Трошево“, блоковете от 100 до 118, както и 153 и 154 в жк. „Младост“. Сух режим за топлата вода се въвежда и за адресите на бул. „Ян Хуниади“ № 14, ул. „Васил Чекаларов“ № 4, 6, 8, 10, 12 и 14, както и за жилищна сграда „Руди Ан“.
 
Ремонтът ще засегне директно и децата в района, тъй като без топлоподаване остават Икономическата гимназия „Д-р Иван Богоров“, ОУ „Антон Страшимиров“, както и детските градини „Синчец“ и „Морска звездица“.
 
От дружеството поднесоха своите извинения за дискомфорта и уверяват, че екипите ще направят всичко възможно да приключат работата преди крайния срок.