Черно море се класира 1/2 финал за Купата на БФС след бой над Локо (Сф)

22-11-2011, 15:55

chernomorepfc.bg

"Моряците" родени 1994 г. разпиляха с 5:1 столичните "железничари" и вече чакат своя съперник за следващата фаза на турнира.

Юношите на варненския Черно Море – родени през 1994г. продължават уверено своя поход към спечелването на Купата на БФС в тази възрастова група.

Младите „моряци“ с наставник Тодор Каменов се класираха за полуфиналите, след като изнесоха истинска футболна лекция на връстниците си от Локомотив Сф., сразявайки ги с категоричното 5-1. Пред около 100-на зрители на стадиона от Спортен комплекс Черно Море под Аспаруховия мост, варненци подхванаха съперника още с началния съдийски сигнал и в първите минути на два пъти гредата се оказа пръв помощник на вратаря на „железничарите“. В 15-та мин. обаче домакините поведоха в резултата след попадение на Мустафа Мустафа, а само 5 по-късно отново той покачи на 2-0. „Моряците“ продължиха да доминират и до почивката преднината им стана класическа, като точен бе Диян Малчев. През второто полувреме на терена отново имаше само един отбор – този на „Черно Море“. В 55-та мин. вратаря на „Локомотив“ за четвърти път трябваше да вади топката от мрежата след удар на Мустафа, който оформи и своя хеттрик. При една от малкото си атаки гостите успяха да върнат едно попадение, а крайното 5-1 оформи влезлия като резерва Илиян Иванов в 80-та мин., след асистенция на Атанас Илиев. След двубоя наставника на „Черно Море“ Тодор Каменов заяви, че е изключително доволен от победата и показаното на терена от неговите възпитаници, като допълни, че основната амбиция пред отбора е спечелването на купата.

Черно Море: Георги Китанов; Костадин Иванов (65′ Мартин Богданов); Георги Радев; Слави Сталев; Петър Иванов (75′ Илиян Иванов); Никола Найденов; Александър Милев; Бекир Расим; Веселин Тисовски (30′ Диян Малчев); Атанас Илиев; Мустафа Мустафа (70′ Свилен Стоянов)