„Спартак“ (Варна) отстъпи на ХК „Шумен 61“ в първия двубой ½-финалните плейофи

17-04-2022, 12:00

Автор:

Varnautre.bg

Всичко от Автора

Вторият мач от серията e на 22 април, в залата на Първа езикова гимназия в морската столица

„Спартак“ (Варна) отстъпи на ХК  „Шумен 61“ в първия двубой ½-финалните плейофи в хандбалната ни А група при мъжете. В „Арена Шумен“ домакините сломиха съперника си с 32:26 (на полувремето 20:9). Вторият мач от серията на 22 април, петък, в залата на Първа езикова гимназия във Варна. По регламент се играе до две победи от три мача.

В двубоя в Шумен домакините доминираха тотално през първата част, отбелязаха 20 гола и спечелиха със солиден аванс. В тези минути състезателите на треньора Чавдар Чернев демонстрираха много качествен хандбал с агресивна защита, бързи контри и хубави атаки в постепенното нападение. В същото време гостите изглеждаха разколебани и не успяха да окажат точното противодействие на шампиона.

След почивката обаче гостите от Варна стабилизираха играта си, излязоха много по-мобилизирани и успяха да отбележат 17 гола, с което скъсиха пасива си от първата част.

Най-резултатни за шампионите бяха Грозев, Атанасов и Димитров, които нанизаха по 6 попадения, а за Спартак топреализатор бе Здравко Славов, който реализира 12.