Футзал: Амиго Северозапад победи Черно море, завърши първи в редовния сезон

29-04-2024, 14:24

Национална лига футзал

Varnautre.bg

Червен картон път полчи треньорът на Черно море Милош Тодорович.

Шампионът Амиго Северозапад поеди с 4:1 Черно море като домакин в последния мач от редовния сезон на Националната лига по футзал и завърши на първо място в класирането. "Моряците" бяха лидери преди този двубой и дори и при равенство щяха да завършат начело в лигата.

В залата на НСА първото полувреме завърши при резултат 1:1 след голове на Ивелин Кузманов за Черно море и Павлин Кузов за Амиго Северозапад. След почивката столичният тим успя да реализира четири безответни попадения чрез Петро Санюк (22-а минута), Мартин Стойков (24), Павлин Кузов (36) и Васил Кефа (40).

Мачът беше много нервен, като съдията Иво Ценов показа 8 жълти картона на "моряците" и два на Амиго Северозапад. Червен картон път полчи треньорът на Черно море Милош Тодорович.

С постигнатата победа Амиго Северозапад събра актив от 39 точки, докато Черно море е на втора позиция с 36. В класирането следват Левски 30, Иконовически университет Варна 23 и други. В плейофите ще играят Амиго Северозапад - ИУ и Черно море - Левски, като серияа ще бъде до две победи в 3 мача.

КЛАСИРАНЕ:

1. Амиго Северозапад 14 мача, 13 победи, 0 равни, 1 загуба, 39 точки, 81:29 голова разлика

2. Черно море 14, 12-0-2, 36 точки, 71:31

3. Левски 14, 10-0-4 30 точки, 72:35

5. DXC Technology 14, 6-1-7 19 точки, 63:58

4. ССК "ИУ" 14, 7-2-5 23 точки, 58:56

6. ФК Русе 12, 4-1-9, 13 точки, 43:73

7. ЦСКА 14, 2-0-12, 6 точки, 36:72

8. ФК "Г" 14, 0-0-14 0 точки, 0:70